Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg skal ha eksamen på tirsdag i naturfag og lurer på om noen har noen effektive studietips?

Jeg har jobbet jevnt hele året, men problemet mitt er at ting ikke helt fester seg. Vet det er for sent å innse, men jeg har fortsatt 2 dager før eksamen. 

Så har du noen effektive studietips? 

Anonymkode: 88d03...ff0

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

....

Anonymkode: 88d03...ff0

AnonymBruker
Skrevet

"Active Recall"-metoden, som bl.a. Ali Abdaal på youtube har lagd noen videoer om. Går basically ut på å lage flashcards, bare han gjør det på regneark, og bruke farger for å markere hvor godt du kan det (f.eks. grønt, rødt, oransje). Du kan se video om det her; https://www.youtube.com/watch?v=ukLnPbIffxE

En annen metode, "blurting" går ut på å skrive ned alt du husker fra et tema/emne på et ark, for deretter å gå over det med notatene dine, å fylle ut med f.eks. en annen penn eller farge ting som du glemte. Så gjentar du denne prosessen, og vil gradvis huske mer og mer. UnJaded Jade lagde en video om det som du kan se her; https://www.youtube.com/watch?v=CgrCo1J9A44 

Ellers synes jeg det hjelper å snakke høyt, og f.eks. stille meg selv spørsmål og svare på disse muntlig. Evt. snakke med andre om det er en mulighet.

Anonymkode: b8f5c...0a0

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...