Gjest jaa! Skrevet 27. juni 2005 #1 Skrevet 27. juni 2005 Tror på GUD, tror på JESUS!! Utrolig god følelse.. Familien min (nærmeste, mamma- pappa) har aldri snakket noe særlig om dette, bare gått til kirken hver jul. ELSKER DET. Finnes ikke noe bedre enn det på julaften, føler meg som en del av noe større. føler at når jeg går igjennom noe vanskelig, våker bestefaren min over meg. PAsser på meg.. (blir helt på gråten nå).. savner ham så innmari! Tror på GUD!
Smashing Skrevet 17. juli 2005 #3 Skrevet 17. juli 2005 "Our God is a mighty God, He reigns over heaven and earth, with wisdom, power and love. Our God is a mighty God."
MorningStar Skrevet 18. juli 2005 #4 Skrevet 18. juli 2005 Jesus var født en hel annen dag enn Julaften. Men good luck til deg ellers.
Kri Skrevet 21. juli 2005 #5 Skrevet 21. juli 2005 Javel, ok. Det er kjempeflott at du tror på Gud, og på Jesus. Det er ikke så mange idag som er opptatt av åndelige spørsmål. Jeg håper at din tro vil anspore deg til å studere Bibelen nøye, slik at du kan komme frem til nøyaktig kunnskap om Gud og hans plan med jorden og menneskene. Da kan du opnå frelse. Gjør du det, kan det hende du blir litt skuffet når du oppdager at bestefaren din ikke kan våke over deg fra "den andre siden". Hvis du leser i Forkynneren 9:6,10 så ser du at det ikke er noen virksomhet "der". Bibelen forteller derimot om en oppstandelse av de døde, både rettferdige og urettferdige, til liv eller til dom. Det ligger fortsatt foran oss i tid, så du kan kanskje få oppleve det, hvis du er villig til å la Guds ord bli din vei. Selv har jeg ganske god bibelkunnskap, det er bare å spørre! Vennlig hilsen Kri
Gjest Gjest Skrevet 22. juli 2005 #6 Skrevet 22. juli 2005 Men Kri, mener du virkelig at man må studere Bibelen nøye og få nøyaktig kunnskap om Gud og Jesus for å bli frelst?? Jeg mener nå å ha fått med meg at "Den som TROR på Gud og at Jesus ga sitt liv for oss" - h*n er frelst!
Gjest Dum Perignon Skrevet 22. juli 2005 #7 Skrevet 22. juli 2005 Kjempebra, trådstarter! Jeg har all mulig respekt for de som tror - og det er helt supert at du har funnet en tro som du er komfortabel med og som gir deg styrke. Sånt har jeg sans for - det er vanskeligere å ha respekt for dem som "vet"...
Gjest SumoBryter Skrevet 22. juli 2005 #8 Skrevet 22. juli 2005 Enig med dum igjen. Men de som tror tror de vet som oftest. Kristendommen er ikke så dårlig valg heller
Gjest gjest1 Skrevet 22. juli 2005 #9 Skrevet 22. juli 2005 Ja, det er kjempebra at du tror! Synes også det er flott at folk kommer til bunns i sine religiøse spørsmål og tvil. Vi har vel alle en tro, enten det er på noe guddommelig eller noe i mennesket. Jeg er mer på det menneskelige og er fornøyd med det. Håper du finne hjelp i troen din, da!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå