Bjæk Skrevet 15. mai 2020 #1 Skrevet 15. mai 2020 Vurderer å skaffe meg en dampvasker. Hater å vaske gulv, så dette er et forsøk på å lure meg selv til å tro at det er en støvsuger. Ser at Karcher Sc4 Easyfix blir lovpriset. Noen som har testet og kan anbefale? Koster jo et par laken så orker ikke kjøpe katta i sekken.
AnonymBruker Skrevet 15. mai 2020 #2 Skrevet 15. mai 2020 Jeg har sc3 easyfix og er sykt fornøyd! Hatt den i to måneder, og den brukes enda flittig. Gulvet blir skinnende rent, bare med vann, og det er like lett som en støvsuger. Trenger ikke bruke kraft i det hele tatt. Jeg har kronisk bekkenløsning, og dette er første gang gulvvask ikke har gjort meg sengeliggende etterpå. Bruker maskina til å vaske vinduer, hele badet inkl. dusjdører, gulv og vegger. Jeg er helfrelst. Deilig at det blir helt rent, helt uten kjemikalier. Tror kanskje 4-ern har større vanntank, og litt andre ting, men bruker til gjengjeld lenger tid på å varme opp vannet. SC3 bruker 30 sekunder. Veldig digg når man bare skal vaske over gulvet etter middag (jeg har en ettåring). Det må selvfølgelig støvsuges først, for vaskeren er ikke god til å fange opp støv pg sand. Det er akkurat som å håndtere en støvsuger, bare med damp. Husk å kjøpe ekstra gulvmopper! Anonymkode: 88c81...a0d
Bjæk Skrevet 16. mai 2020 Forfatter #3 Skrevet 16. mai 2020 9 timer siden, AnonymBruker skrev: Jeg har sc3 easyfix og er sykt fornøyd! Hatt den i to måneder, og den brukes enda flittig. Gulvet blir skinnende rent, bare med vann, og det er like lett som en støvsuger. Trenger ikke bruke kraft i det hele tatt. Jeg har kronisk bekkenløsning, og dette er første gang gulvvask ikke har gjort meg sengeliggende etterpå. Bruker maskina til å vaske vinduer, hele badet inkl. dusjdører, gulv og vegger. Jeg er helfrelst. Deilig at det blir helt rent, helt uten kjemikalier. Tror kanskje 4-ern har større vanntank, og litt andre ting, men bruker til gjengjeld lenger tid på å varme opp vannet. SC3 bruker 30 sekunder. Veldig digg når man bare skal vaske over gulvet etter middag (jeg har en ettåring). Det må selvfølgelig støvsuges først, for vaskeren er ikke god til å fange opp støv pg sand. Det er akkurat som å håndtere en støvsuger, bare med damp. Husk å kjøpe ekstra gulvmopper! Anonymkode: 88c81...a0d Jeg tror jammen du har overbevist meg! Jeg leste noen anmeldelser på Netonnet i går, og der var flere som klaget over at slangen var elendig og gikk i stykker etter en tid, såå da ble jeg skeptisk. Du har ikke opplevd det?
AnonymBruker Skrevet 16. mai 2020 #4 Skrevet 16. mai 2020 2 timer siden, Bjæk skrev: Jeg tror jammen du har overbevist meg! Jeg leste noen anmeldelser på Netonnet i går, og der var flere som klaget over at slangen var elendig og gikk i stykker etter en tid, såå da ble jeg skeptisk. Du har ikke opplevd det? Nei, slangen er i god behold. Ikke merket noe til det. Den er ganske tynn, så jeg kan se for meg at om den får veldig tøff behandling kan den få skader. Men jeg er ikke forsiktig med den, og drar tanken rundt etter slangen, og har ikke hatt noen problemer. Anonymkode: 88c81...a0d 1
Bjæk Skrevet 16. mai 2020 Forfatter #5 Skrevet 16. mai 2020 58 minutter siden, AnonymBruker skrev: Nei, slangen er i god behold. Ikke merket noe til det. Den er ganske tynn, så jeg kan se for meg at om den får veldig tøff behandling kan den få skader. Men jeg er ikke forsiktig med den, og drar tanken rundt etter slangen, og har ikke hatt noen problemer. Anonymkode: 88c81...a0d Satser på at det var en midlertidig svakhet som ble rettet opp i. Det er jo et kjent, tysk kvalitetsmerke så skulle ikke tro de lot være å ordne opp i det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå