GrynetMolvik Skrevet 13. mai 2020 #1 Skrevet 13. mai 2020 hvilket forum - altså nettsted, insta, pinterest osv osv osv bruker du når du skal planlegge din neste tur? og jeg ønsker å finne inspirasjon til reiser i Norge.
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2020 #2 Skrevet 13. mai 2020 Instagram. Følger masse reisekontoer. Både innenlands og utenlands. Anonymkode: 4bb39...701 1
AnonymBruker Skrevet 14. mai 2020 #3 Skrevet 14. mai 2020 Reiseblogger, tripadvisor forum, googler på alle språkene jeg snakker for å finne blogger og nettsteder med tips. Men dette er etter at landet/destinasjonen er valgt. For å finne destinasjon ser jeg ofte på Google flights, og søker opp flypriser som vi familien på 4 kan betale, og datoene vi ønsker å reise på, så får vi opp alternativer, og vurderer dem. Men vi har som regel en idé på forhånd, hvilken del av Europa/verden vi vil besøke. Anonymkode: 3f7bb...ed8
Alltidpånett Skrevet 14. mai 2020 #4 Skrevet 14. mai 2020 Mange norske reisebloggere som har flotte tips. Se også etter grupper på Facebook, mange som heter noe med Norgesferie nå. Foruten mitt eget nettsted 😉 Alltid reiseklar med bare norske tips nå på fremsiden, er Reiseperler, Reiselykke, Hamacas reise, Globetrotterelisa og Renates reiser verdt å sjekke ut. På Instagram anbefaler jeg The Nordic Escape for Stavanger og omegn.
SPOCA Skrevet 14. mai 2020 #5 Skrevet 14. mai 2020 Gjør generelt mye research, alt fra Tripadvisor til andre nettsteder som omhandler landet vi reiser i. Leser lite norske nettsteder, foretrekker engelske.
Sliten&kjørt52 Skrevet 14. mai 2020 #6 Skrevet 14. mai 2020 Jeg bruker ikke sånt som Insta, og alt det der, -har flere mål enn til dette livet. Lest bøker i noen tiår, -elsker Arktis. Reist mye på impuls. Reist mye uten "mål og mening", pakket sykkelen, feid over til f.eks. Vestlandet ❤️, -kjørt etter værmelding. Ofte sånn jeg har funnet de feteste stedene, -perler jeg ikke kunne lest meg til. "Hvor går den vegen..?" -Bra med kartverk -papir. Lærte om https://turjenter.no når jeg leste om en plass jeg hadde vært i Lofoten ❤️ https://turjenter.no/kart/ Skiforeningen har ett meget bra kart, -detaljert, og dekker hele fastlandsNorge: https://www.skiforeningen.no/utimarka/turplanlegger/ a.
Skogkatten Skrevet 14. mai 2020 #7 Skrevet 14. mai 2020 Nå reiser jeg mye i Norge i forbindelse med jobb, så når jeg skal på feire ender jeg vanligvis i utlandet, derfor er det et lite forbehold her om at mine metoder ikke fungerer like bra for norgesferie. Jeg har funnet nye reisemål på veldig ulike måter. noen ganger har jeg sett stedet i en film eller lest om det i en bok og tenkt at dit må jeg. Så har jeg gjort mer research etterpå og bestemt meg for å reise. Enkelte ganger har jeg hørt andre snakke om et sted, syntes det hørtes spennende ut og undersøkt. Jeg er medlem i flere reisegrupper på Facebook, flest internasjonale, bare en norsk (mest fordi jeg har funnet få norsk som passer meg og mine interesser og behov), i de gruppene har jeg ofte plukket opp omtaler fra andre om steder jeg i utgangspunktet ikke hadde tenkt på. Og så følger jeg en hel masse reiserelaterte sider i sosiale medier. Av blogger følger jeg kun Renates reiser, men har til gjengjeld funnet flere tips der. Og så er jeg så gammeldags at jeg leser reiselitteratur, ikke bare guidebøker, men bøker som beskriver reiser i ulike områder, der kan man også plukke opp gode tips.
Ariannah Skrevet 14. mai 2020 #8 Skrevet 14. mai 2020 Ofte Instagram, videoer på Facebook og reiseartikler i ulike aviser. Lurer veldig på når vi kan reise igjen, jeg er så værsjuk og har lyst til å bade..
Gjest ti10 Skrevet 14. mai 2020 #9 Skrevet 14. mai 2020 Jeg har funnet inspirasjon i både bøker, filmer og media generelt. Det skjer ofte at en eller annen artikkel handler om noe helt annet enn reise og ferier, men så er det et bilde eller noe som nevnes i teksten som fanger interessen. Det kommer jo an på hva man interesserer seg for, men jeg det er veldig kjekt å se historiske steder og har fått mange idéer til norske reisemål fra Sigrid Undsets og Vera Henriksens historiske romaner. Har også lagt merke til at utenlandsk media gjerne omtaler andre reisemål og attraksjoner enn de gjør i Norge. Det kan være spennende å drømme seg bort i
AnonymBruker Skrevet 15. mai 2020 #10 Skrevet 15. mai 2020 Når jeg har valgt land kjøper jeg lonely planet og leser om de ulike stedene. Anonymkode: 15611...3e0
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå