Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Hvilke produkter bruker du, og hvor ofte? Hva er rutinen i dusj og ellers? Jeg har sett youtubevideoer og der anbefaler de alle at produktene skal være sulfatfrie, parabenfrie og silikonfrie, noe jeg sliter med å finne. 

 

Jeg har tykt hår der krøllene er mer definerte i det midterste laget enn det øverste og underste. Før hadde jeg en tendens til å børste håret mitt og ha i en "redken frizz tamer" krem som tok vekk spensten i krøllene. For en måned siden slett jeg så mye med stress og angst enn vanlig at jeg klippet håret mitt. Den ene siden av håret er helt grei, mens den andre siden er i forskjellige lengder 😂 Jeg har bestilt time hos frisør og lurer derfor på om det beste er å klippe det i etasje?

 

Hjelp, jeg vil ha mer krøller enn frizz.

 

 

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Sjekk ut "curly girl" metoden, det er facebookgrupper både på norsk og engelsk som forklarer hva som må til for å få definerte krøller og sunt hår.

Anonymkode: 65272...e65

AnonymBruker
Skrevet
21 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Sjekk ut "curly girl" metoden, det er facebookgrupper både på norsk og engelsk som forklarer hva som må til for å få definerte krøller og sunt hår.

Anonymkode: 65272...e65

Ts her, skal gjøre det 👌

Anonymkode: 28fc3...da8

  • Liker 1
Skrevet
Akkurat nå, AnonymBruker skrev:

Ts her, skal gjøre det 👌

Anonymkode: 28fc3...da8

Hvorfor trykket jeg på "anonym" 😂

Skrevet

Hm, har rett hår men i en ønskeperiode tenkte jeg det kanskje var krøllete egentlig. Har dere vært inne på curlygirl forumer, der har alle krøller selv om de egentlig ikke har det.

 

Uansett, hun dama her har bra youtube filmer og hun bruker både sulfater og silikon i håret, kanskje verdt sjekke ut. Pluss hun er skikkelig morsom, skikkelig youtubestjerne. 

 

 

  • Liker 1
Skrevet

Fukt fukt fukt! Krøllete hår er naturlig tørt, og trenger masse fukt og pleie for å beholde spensten i krøllene 😊 Jeg børster heller aldri håret utenom når det er vått, for da blir krøllene mine helt rare. Bruker en god olje i tuppene og styler med enten morrocan curl cream eller noe lignenende det. Balsam og hårkur er også en selvfølge. Håret mitt ser slik ut: 

23CD49DE-AF01-476D-B6D6-D387671DFF55.jpeg

  • Liker 3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...