Gjest prestekrage Skrevet 26. juni 2005 #1 Skrevet 26. juni 2005 Har etter en tid med datatrøbbel endelig kommet meg online igjen. Men; outlook express er blitt borte. Bare "vanlig" outlook. Og jeg synes express er best å jobbe med. Noen som vet om det er å få lastet ned noe sted, eller må jeg ut å handle?
finnslarken Skrevet 26. juni 2005 #2 Skrevet 26. juni 2005 Outlook Express er en del av Windows, så den behøver du ikke kjøpe (vet ikke om den finnes på nettet en gang). Gå inn i kontrollpanelet (Start, Innstilinger, Kontrollpanel), finn "Legg til eller fjern programmer", og velg "Legg til/fjern Windows-komponenter". Et stykke nede på listen skal du finne Outlook Express. Dersom det står en hake foran "Outlook Express" er den sannsynligvis installert. Er haken borte, klikker du på den hvite boksen og får frem haken, og trykker Neste. Hvis haken er der og du ikke finner programmet, er det nok snarveien som har blitt borte. Bruk "Min datamaskin" eller utforskeren og bla deg frem til "C:ProgramfilerOutlook Express" og høyreklikk på fila "msimn.exe". Mens du holder høyre museknapp nede, drar du musa over skrivebordet. Slipp knappen, og velg "Lag snarvei her". Vips, så har du Outlook Express tilbake på skrivebordet.
Gjest prestekrage Skrevet 26. juni 2005 #3 Skrevet 26. juni 2005 Tusen tusen takk for hjelpen!!! Da var jeg tilbake med express!!!
finnslarken Skrevet 26. juni 2005 #4 Skrevet 26. juni 2005 Ingen årsak - det er bare gøy å kunne være til hjelp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå