Gå til innhold

Fy fader altså, skolen starter opp med planleggingsdag!


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Heeeelt utrolig, etter så mange dager med redusert undervisning, må lærerne starte opp skolen igjen med planleggingsdag! Kjenner dette irriterer meg ganske kraftig! Hvordan i all verden kan de ikke ha hatt tid til å tenke over og planlegge åpningen igjen før nå?? De har undervist mye mindre enn de pleier og det kan umulig komme som noen overraskelse at det på et tidspunkt skulle åpnes igjen OG de er allerede i gang mange steder med de minste.  Nå burde jo alt være klappet og klart fra dag 1 så fort klarsignalet fra regjeringen kom.

Anonymkode: 65a31...928

  • Liker 24
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det er virkelig helt utrolig ja. Lærere altså...

Anonymkode: c6b09...b06

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

Her skal de ha to dager med planlegging, hele skolen + SFO er stengt mandag og tirsdag. Er ikke imponert. 

Anonymkode: c00aa...70e

  • Liker 8
AnonymBruker
Skrevet
5 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Heeeelt utrolig, etter så mange dager med redusert undervisning, må lærerne starte opp skolen igjen med planleggingsdag! Kjenner dette irriterer meg ganske kraftig! Hvordan i all verden kan de ikke ha hatt tid til å tenke over og planlegge åpningen igjen før nå?? De har undervist mye mindre enn de pleier og det kan umulig komme som noen overraskelse at det på et tidspunkt skulle åpnes igjen OG de er allerede i gang mange steder med de minste.  Nå burde jo alt være klappet og klart fra dag 1 så fort klarsignalet fra regjeringen kom.

Anonymkode: 65a31...928

Snakker vi barn eller ungdomsskole? 

Anonymkode: cb4cb...ecc

AnonymBruker
Skrevet

Kan være de trenger noe tid til å planlegge skoleundervisning OG hjemmeundervisning. Det ble kjent kl 18 på torsdag at skolene skal åpne også for de eldste fra i morgen av. Da må de få kartlagt hvem som kommer på skolen, hvem som skal ha hjemmeundervisning og legge et løp for det, samt organisere slik at smittevern blir ivaretatt. 

Og smittevern er vel det viktigste?

Anonymkode: 39a15...b0a

  • Liker 30
AnonymBruker
Skrevet

2 dager til uten skole gjør vel ikke så mye.. bedre det enn at de ikke har noe program i timene, da lærer ungene ingenting 

Anonymkode: 2bda8...ade

  • Liker 5
AnonymBruker
Skrevet

Jeg tror du tuller. Så lite raus og selvfokusert kan da vel ingen være? 

Jo, det kom som en stor overraskelse at alle klassene skal tilbake samtidig, i en allerede overfylt skole og skolegård. Selv hadde jeg full undervisning + oppfølging + etterarbeid til kl. 15.30 på fredag. Så en planleggingsdag er helt på sin plass.

Eller er det bedre at vi møter opp uten sjans til å ha samkjørt oss bittelitt, i en helt ukjent og ny arbeidshverdag for oss og ungene? 

Anonymkode: 748a5...3fe

  • Liker 46
Skrevet

Ha ha ha, selv om elevene har blitt fortere ferdig så er det faktisk mye mer jobb for lærerne da de aldri har vært borti slik fjernundervisning før.

De må lete igjennom og sjekke mange ulike sider for å finne hvilken som kan fungere best i forhold til hva de skal undervise i, hvilket emne osv.

Nå må de på nytt endre opplegget fordi at noen skoler må dele opp klasser i mindre grupper, skoletimene blir kortere for at alle skal rekke å vaske hender før og etter timen, samtidig så har mange skoler endret friminuttene så det ikke blir så mange ute samtidig.

  • Liker 5
Skrevet

Lærene har blitt gitt en nærmest umulig oppgave når mange nå skal tilbake til trange skoler og samtidig følge rådene som er gitt av myndighetene. At de nå trenger en ekstra dag til å planlegge er helt forståelig. De har ikke hatt ukevis med å planlegge når rådene hele tiden har blitt endret og når de mangler noe veldig vesentlig, nok plass. 

Utrolig hvor lite forståelse det går an å vise en krevende situasjon. At du i tillegg presterer å påstå at lærere til nå har hatt mindre å gjøre, når de har måtte snu om tilværelsen fra klasseromsundervisning til digitalt klasserom, viser bare at du ikke forstår hvilken jobb det legges ned for å planlegge en skolehverdag. 

Du bør gjøre noe med holdningen din til lærere. Og nei, jeg er ikke lærer.

  • Liker 46
AnonymBruker
Skrevet

Helt grusomt.:ironi:

Anonymkode: f538b...a9a

  • Liker 6
AnonymBruker
Skrevet

Prøv å tenk litt før dere spyr ut gørr over lærerne. Når 1-4 klasse begynte igjen på skolen til mitt barn så ble alle rom benyttet pga krav om avstand og gruppedeling på opptil 15 elever. Rektor og skoleledelsen har måtte legge mabge forskjellige planer da de ikke fikk vite hvordan ting ble før på torsdag. Pga plassmangel og ikke mulighet til å overholde antall elever pr gruppe og mangel på klasserom så måtte planene sendes til kommunens skolesjef, og hun måtte godkjenne planene og at smittetiltakene ikke kan overholdes. Dette ble godkjent på fredag kl 16, og det igjen betyr at de må bruke mandag på å få klasserom til å fungere, de må delt opp gumsalen til flere klasserom, de må finne løsninger på hvordan man skal gjøre klasseromsundervisning og samtidig ha digital undervisning for de i risikogruppen som ikke kommer på skolen. I tillegg så har ikke lærerene jobbet mye mindre enn vanlig, selvom de ikke har undervist hele dagen digitalt har de hatt en til en oppfølging, de har rettet alle oppgaver som er levert hver dag mm.

Anonymkode: 096b6...2e9

  • Liker 10
AnonymBruker
Skrevet

Så bra du ikke har barn i denne kommunen da! 😆 Her starter de puljevis, et trinn tirsdag, et onsdag og et torsdag. 😂 😂 😂 Jeg har full forståelse for at lærere trenger en dag planlegging, ja! Det var vanvittig kort varsel! Den nye smitteveilederen var klar onsdag, ledelse og kommunelege skal ta en rekke avgjørelser for å lage lokal plan, denne skal lærerene presenteres for og ha opplæring i... Så er det tid å dele kohorter, ordne klasserom... Og så skal undervisningen forberedes. Ja ja... Du hadde sikkert klart det på et øyeblikk du! Skolene kan vente med å åpne til fredag, vet du. De har anledning til det. Men da synes jeg du skal være takknemlig for at de kun trenger en dag planlegging! 

Anonymkode: 28f8a...92c

  • Liker 8
AnonymBruker
Skrevet

Lærer har også barn, tror det eller ei. Det er ikke slik at de har sittet og tvinnet tommeltotter innimellom fjernundervisningen akkurat. Begrenset hva de rekker når de også må passe egne barn hele dagen.

Anonymkode: d2c7e...b31

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

De løper sikjert rundt å setter opp teip. 

Anonymkode: 146b3...9de

AnonymBruker
Skrevet

Rettelse : Sikkert

Anonymkode: 146b3...9de

AnonymBruker
Skrevet

Nå har de en skikkelig god grunn til å ha planleggingsdag! Dette kom brått på! Også at det blir alle klassetrinn! Godt at de får planlagt så det blir gjort på best mulig måte! Og da slipper dere også hjemmeskole siden barna har fri!

Anonymkode: ec3df...bb3

  • Liker 3
×
×
  • Opprett ny...