Gjest Murron Skrevet 25. juni 2005 #1 Skrevet 25. juni 2005 Hei Jeg har belegningstein ved inngangspartiet mitt. I det siste har de fine grå steinene begynt å få grønske på seg.. Hvordan fjerner man best dette? Børste det vekk gikk ikke... :-( Kan nevnes at jeg sprayer eddik på ugresset når det kommer.. er det kanskje eddikens feil at det kommer grønske?
Gjest ghjest Skrevet 25. juni 2005 #2 Skrevet 25. juni 2005 Det kan hende eddiken bidrar til grønskeveksten - eddik skaper et surt miljø som mose og kjipe alger liker. Kanskje du kan bruke terrasserens selv om det er stein..? Vi brukte det i hvert gfall på en steintrapp, og det fungerte. Men jeg vet ikke om det er helt bra for stein og omgivelser, da.
Gjest Murron Skrevet 29. juni 2005 #3 Skrevet 29. juni 2005 Har fått et tips om å høytrykkspyle hele området.. skal pprøve det, håper det virker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå