Gjest Nudie Skrevet 24. juni 2005 #1 Skrevet 24. juni 2005 Jeg skal på ferie til Tromsø en ukes tid, og lurer på om hvordan shoppingmulighetene er der? Er det noen bra butikker der?
Gjest gjest1 Skrevet 24. juni 2005 #2 Skrevet 24. juni 2005 Du har jo en gågate med mange butikker. Og en Steen og Strøm med alle kjedebutikker. Anbefaler butikken MAS, mye fint..og dyrt.
Gjest Gjesta Skrevet 24. juni 2005 #3 Skrevet 24. juni 2005 Anbefaler butikken MAS, mye fint..og dyrt. og så finnes det et par bra bruktbutikker, men med relativt høye priser.
Gjest Nudie Skrevet 25. juni 2005 #4 Skrevet 25. juni 2005 Takk! Hvor ligger det Steen og strøm-senteret? Og MAS? Og bruktbutikkene? Hvilke merket har MAS?
Gjest Tromsødame Skrevet 25. juni 2005 #5 Skrevet 25. juni 2005 Du må ta turen innom parfymeriet som ligger like i nærheten av Arthurs cafe i sørbyen (rett over gata fra kirkeparken/kirka). Der har de mye rart som har ligget siden både 70- og 80-tallet... Steen og strøm finner du nede på strandtorget i sørbyen, men der er det samme utvalg som overalt ellers. Det finnes en bra second handbutikk i sørbyen også. Den ligger vis a vis hovedpostkontoret og litt inn i en bakgård. Har mye rart der, ganske stive priser, men morro å se på iallefall.
Gjest KATTAstrofe Skrevet 26. juni 2005 #6 Skrevet 26. juni 2005 Den bruktbutikken det refereres til her heter Bess. MAS fører diverse dyre merker, husker ikke alle. Er ikke der så ofte da prisene ikke frister en heller slunken studentlommebok. Men jeg tar det igjen senere Ellers finner du Steen&Strøm i sørbyen, og storgata like ovenfor, med litt dyrere butikker i sør og billigere kjedebutikker i nord der gågata begynner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå