Gå til innhold

Snack til to


Anbefalte innlegg

Skrevet

Får besøk i kveld, og vil gjerne varte opp med litt snack. Det skal ikke være noe som metter, men bare fingersnack til en hygge-kveld... Skal hvertfall ha oliven, grønne og sorte marinert i ett eller annet og fetaost... Men så står det stille.. Skal helst ikke være noe som skal serveres varmt/lunt, eller er vanskelig å tilberede.

Videoannonse
Annonse
Gjest Helga the Hotwaxer
Skrevet

Hvorfor ikke servere nachos, det er alltid populært.

Skrevet

Siden du nevner oliven og feta, har jeg et forslag som smaker veldig godt sammen med akkurat det, nemlig ovnstørkede tomater. Jeg pleier å servere denne kombinasjonen som forrett, evnt. sammen med grillet marinert paprika.

Det beste er å bruke store klasetomater med mye smak og sødme. Del tomatene i to, legg i ildfast form med snittflaten opp. Sprinkle over litt olivenolje, krydre med salt, pepper, oregano og et lite melisdryss (for å understreke sødmen i tomatene - bruk tesil! :wink: ). Bakes sakte i ovn på 125 grader i ca. 3 timer, gjerne lengre - mens du slapper av eller gjør noe annet.

Tomatene smaker faktisk best lune, dessverre :wink: , men kan også serveres romtempererte. Med oliven, feta, noe godt brød og rødvin til blir dette riktig bra! :)

Skrevet

Lag en mozzarella-salat. Del tomater i 4 og ta ut kjernene. Del dem så i mindre biter. Riv blader av basilikum over. Strø med litt salt og sprinkle over med en god olivenolje. Bruk deretter fersk mozzarella som du "river" i biter med fingrene oppi salalen. Blir friskt og godt. Server gjerne godt brød ved siden av.

Gjest gjest1
Skrevet

Ajoli og salsa som dipp. Nachoschips og grønnsaker i staver.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...