anonym_jente Skrevet 17. mars 2020 #1 Skrevet 17. mars 2020 Hei, dere! Jeg skal skrive en drøftende tekst om kristendommen som politisk maktfaktor men problemstillingen "kristendommen har fått mer makt i politikken de siste årene". Er det noen der ute som har noen tanker eller meninger om dette temaet? Hilsen en nysjerrig jente!
Kjetil E Skrevet 17. mars 2020 #3 Skrevet 17. mars 2020 2 timer siden, anonym_jente skrev: Hei, dere! Jeg skal skrive en drøftende tekst om kristendommen som politisk maktfaktor men problemstillingen "kristendommen har fått mer makt i politikken de siste årene". Er det noen der ute som har noen tanker eller meninger om dette temaet? Hilsen en nysjerrig jente! Som nevnt over KrF i regjering. En annen og langt større ting er Vatikanets påvirkning. Grunnen til at du har svært strenge straffer for abort i en rekke latinamerikanske navn. Er fordi den katolske kirken står svært sterkt i disse landene. Og den katolske kirkens motstand mot abort helt klart påvirker dette. Og Den katolske kirkes motstand mot prevensjon, har faktisk gjort kampen mot hiv og aids veldig vannskelig blant annet i deler av Afrika. De forbyr bruk av prevensjon, noe som fører til en veldig vannskelig kamp mot hiv og aids.
Pawn Hearts Skrevet 17. mars 2020 #4 Skrevet 17. mars 2020 Tja, paven er i grunnen mer liberal enn vi er vant til fra den kanten. Jeg tror det er mer fruktbart å se på velgergrunnlaget til folk som Trump og Bolsonaro.
Kjetil E Skrevet 17. mars 2020 #5 Skrevet 17. mars 2020 3 timer siden, Pawn Hearts skrev: Tja, paven er i grunnen mer liberal enn vi er vant til fra den kanten. Jeg tror det er mer fruktbart å se på velgergrunnlaget til folk som Trump og Bolsonaro. Ja mer liberal enn forgjeneren, men Pavestolen er fortsatt temmelig motstander av både abort og prevensjon. I den grad Bolsonaro er kristen er vel han og høyst sannsynlig katolikk. Den katolske kirkens sterke possisjon i Polen er vel og bakgrunnen for at stadig flere områder i Polen erklærer seg homofrie.
AnonymBruker Skrevet 18. mars 2020 #6 Skrevet 18. mars 2020 15 timer siden, Kjetil E skrev: Den katolske kirkens sterke possisjon i Polen er vel og bakgrunnen for at stadig flere områder i Polen erklærer seg homofrie. Å ønske homofrie soner har ingenting med kristendommen å gjøre, kristne tolererer syndere og tilgir de. Anonymkode: 18709...cf9
Kjetil E Skrevet 18. mars 2020 #7 Skrevet 18. mars 2020 1 time siden, AnonymBruker skrev: Å ønske homofrie soner har ingenting med kristendommen å gjøre, kristne tolererer syndere og tilgir de. Anonymkode: 18709...cf9 Og jo dette har nok med at det står i skriften at sodomi er en vederstyggelighet som ikke tilates. Og da polakker generelt er veldig konservative katolikker så er nok det en vikitig årsak for homofrie soner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå