Gå til innhold

"Positiv" EL-test, men ikke gravid, vanlig?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Denne mnd (PP3) valgte vi å ikke stole på instinkt, men ta EL-test og kjøre på de dagene den var "positiv". Vi har derfor store forventninger, er det mange som ikke blir gravide likevel? Det må vel da være snakk om dårlige svømmere eller "feste-problemer"?

For dere som har vært på utredning, hva er det vanligste problemet som stopper dere i å bli gravide?

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Det må vel da være snakk om dårlige svømmere eller "feste-problemer"?

Må det vel ikke. Er noe sånt som 25% sjanse for å bli gravid, selv om man treffer på EL. 3PP er en dråpe i havet, gi dere selv et år før dere begynner å tenke på mulige feil. Kos dere heller med prøvetiden! Og lykke til :)

Gjest Cinzia, ikke innlogget
Skrevet

Etter et (mislykket) IVF-forsøk hvor vi underveis ble forklart hvor mye som skal klaffe for at en befruktning blir en reel graviditet, har jeg forstått hvorfor man ikke nødvendigvis blir gravid selv om man treffer riktige dager. Først skal egget befruktes, så skal det dele seg riktig og det skal feste seg...mye som kan gå galt undervies, uten at det betyr at det er noen feil på noen av partene. Man må trekker "vinnerloddet" og ha litt flaks! For de fleste går dette ganske greit ganske raskt...og 3 PP er ikke mye! Så slapp av og ikke stress!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...