AnonymBruker Skrevet 18. februar 2020 #1 Skrevet 18. februar 2020 Okei, jeg har ikke vært på skolen til oppstart fordi jeg har vært syk, og jeg måtte bytte klasse osv. Nå merker jeg at jeg gruer meg sykt til å starte i den nye klassen, fordi ingen har sett meg før, og fordi jeg ikke har vært der de 3 gangene det har vært time 😕 Anonymkode: b3162...54d
Gjest Familytree Skrevet 18. februar 2020 #2 Skrevet 18. februar 2020 Du kan være den nye kule jenta😎 Har du ikke noen venn i den nye klassen?
AnonymBruker Skrevet 18. februar 2020 #3 Skrevet 18. februar 2020 Akkurat nå, Familytree skrev: Du kan være den nye kule jenta😎 Har du ikke noen venn i den nye klassen? Altså det er som privatist, jeg tar opp et par fag. Gruer meg bare sinnsykt siden jeg ikke har vært der i starten Anonymkode: b3162...54d
AnonymBruker Skrevet 18. februar 2020 #4 Skrevet 18. februar 2020 Jeg vet ikke hvor gamle du eller dere er, men min erfaring er at privatist-skole er litt annerledes enn vanlig skole. De fleste har vel aller mest fokus på seg og sitt - og går på skolen for å få vitnemål - ikke fordi de nødvendigvis vil ha den «sosiale skoleopplevelsen». Hvis det er noen trøst tror jeg ikke at noen vil tenke veldig hardt på at du ikke har vært der til nå. Folk er mest opptatt av seg selv! Det høres kanskje kynisk ut, men det er ikke det jeg mener. Men jeg tror ikke folk kommer til å reagere veldig på at du kommer, selv om du er ny. Det er alltid litt skummelt å gjøre noe for første gang. Men man kommer som regel veldig fort over den kneika - og så er du igang. Anonymkode: f84f5...e50
Gjest Familytree Skrevet 18. februar 2020 #5 Skrevet 18. februar 2020 4 minutter siden, AnonymBruker skrev: Altså det er som privatist, jeg tar opp et par fag. Gruer meg bare sinnsykt siden jeg ikke har vært der i starten Anonymkode: b3162...54d Jeg forstår deg, du vil føle deg litt observert i begynnelsen, men jeg er sikker på at ingenting vil skje med deg. Har du problemer med å føle deg komfortabel med nye mennesker?
Roci Skrevet 18. februar 2020 #6 Skrevet 18. februar 2020 Hva er det spesifikt du gruer deg til? Hva er det verste som kan skje, og hvor farlig er det? Hva annet kan du fokusere på enn å grue deg?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå