smils Skrevet 3. februar 2020 #1 Skrevet 3. februar 2020 Hei dere. Jeg har søkt jobber i 1,5 år etter endt bachelorgrad uten hell. Her om dagen sendte jeg en åpen søknad hos en bedrift, og jeg er så heldig å få komme på et jobbmøte om to uker. Jeg har aldri vært på intervju innenfor høyere stilling tidligere, bare som deltidsansatt i butikk. Siden det ikke var en stilling jeg søkte på føler jeg heller ikke at jeg har en annonse jeg kan se tilbake til å svare på ved møtet. Tror dere møte blir som et intervju? Trenger sårt tips. Sliter økonomisk, så å få denne jobben hadde vært drømmen (vet jeg ikke skal nevne dette på intervjuet).
AnonymBruker Skrevet 6. februar 2020 #2 Skrevet 6. februar 2020 Sett deg inn i hva bedriften jobber med, hvilke kunder de har, hvilke verdier de har osv. Da viser du at du er interessert i bedriften. Anonymkode: 88715...4a5 1
AnonymBruker Skrevet 6. februar 2020 #3 Skrevet 6. februar 2020 Og tenk igjennom hva du kan, og hva du kan bidra med. Kanskje også hvordan du eventuelt kan passe inn i bedriften, osv. Anonymkode: 88715...4a5 1
Ullvott Skrevet 6. februar 2020 #4 Skrevet 6. februar 2020 Vær forberedt på å fortelle om deg selv, dine faglige interesser, hva du kan bidra med og hvorfor du er interessert i akkurat den bedriften. Les deg opp på virksomheten, hvordan de er organisert, hva de satser på og hvilke verdier de har, som også er nevnt tidligere. Vær lydhør under intervjuet, finn ut hva de har behov for og hva de leter etter. Er det de leter etter noe du er interessert i å drive med? Det kan fort være som et ordinært intervju, så forbered deg som om det skulle være det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå