Gå til innhold

Hvordan ser en misshandler ut?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Overskriften er tendensiøs, jeg vet det. Men når jeg leste denne historien ble jeg tankefull. Jeg hadde aldri kunne forestilt meg at denne kvinnen var en misshandler, og slett ikke av den graden. Det har fått meg til å tenke over hvor mye utseende og utadrettet væremåte har å si for hvilke bilde vi har av misshandlere, overgripere, drapsmenn osv, og hvilke vi ikke kan forestille oss at er det. Jeg synes tanken er skremmende, og jeg er sikker på at jeg lett kunne latt meg manipulere selv (om jeg var en bekjent av dette paret, eller en nabo). 

Her er noen bilder:

https://www.google.no/search?q=alexander+and+jordan+abuse&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiTzJWS0_bmAhUnlIsKHYUOCbcQ_AUoA3oECAsQBQ&biw=1463&bih=741#imgrc=R7g0Ec3DXqjhwM:

Her er en link til saken: 

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6716559/Abused-girlfriend-Alex-Skeel-reveals-injuries-Jordan-Worth.html

Intervju av Alexander:

https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/jordan-worth-body-language-expert-14031996

Politi avhør av Jordan Worth:

https://www.thesun.co.uk/video/news/abused-by-my-girlfriend-police-interviews-show-jordan-worth-attempting-to-take-on-the-role-of-the-victim-after-abusing-boyfriend/

 

Anonymkode: 8a0fe...c4a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan ikke se forskjell på en person som misshandler og en person som ikke misshandler.

  • Liker 1
Gjest theTitanic
Skrevet

Han har sikkert brune øyne og en neve langt skjegg... 

AnonymBruker
Skrevet

De har en innstilling om at andre er til for dem, ikke at andre er selvstendige individer. Vanligere enn man skulle tro, mange gjør det ubevisst også. Hvorfor? Fordi det føles bra og mange går etter den følelsen fordi det føles bra, og kun derfor. Så lenge det føles godt. Helheten spiller liten rolle, kun det som tilfredsstiller der og da. 

Anonymkode: 946de...816

AnonymBruker
Skrevet

Å herregud... Hvorfor skulle utseendet ha noe å si i forhold til om noen er en mishandler eller ikke?

Bare naive folk kan tenke på den måten.

De tror at det de ser på ytresiden = bra, derfor må innsiden være bra også... For noe tull

Anonymkode: 56e31...8ce

Skrevet

Når fks Vg skal skrive artikler om sosiopater som "slik avslører du dem" og bla bla, så er det jo alltid bilder av noen med skikkelig skummelt uttrykk osv. Så latterlig. De ser ut som andre, og også med mer tillitsvekkende stil. Såkalt "pent kledd" De kan være den mest hjelpsomme og hyggeligste i gata. En ser ikke på noen at de mishandler. 

AnonymBruker
Skrevet

174cm, skalla, litt skjev nese, tatovering på fingerknoklene, Adidas sneakers, hettegenser og ca 34 år. Lukter også tobakk av fingrene. Tror ikke fingrene blir vasker etter en sigg.

Anonymkode: f1528...39d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...