tommeline Skrevet 1. juni 2005 #1 Skrevet 1. juni 2005 Jeg har nylig fått vite at en av mine veninner har angst. Hun kan plutselig få sperre for å gå ut eller reise. Dette har ført til en del irritasjon fra min side tidligere, siden hun plutselig har avlyst avtaler uten noen veldig god grunn. Så det er i alle fall bedre å vite! Jeg har skjønt det sånn at det er en del her inne som sliter med angstproblemer, og jeg lurer på hva jeg som veninne kan gjøre for å situasjonen best mulig når angsten kommer.
Gjest Anonymous Skrevet 1. juni 2005 #2 Skrevet 1. juni 2005 Jeg har et veldig nært familiemedlem som sliter med angst. Det beste du kan gjøre, er å være der for henne, vise at du forstår, og akseptere at venninnen din ikke "kan" gå ut eller leve som hun gjør de dagene hun er uten angst. Og den som har angst burde få hjelp av en profesjonell, for med det å ha en mulighet til å bli bedre. Du kan gjerne snakke med henne om angsten; hva som utløser den og hvordan det føles når den kommer. For mange som har angst er bare det å få snakket ut, til hjelp.
Gjest Anonymous Skrevet 1. juni 2005 #3 Skrevet 1. juni 2005 Hei! Det var et fint spørsmål, tommeline Håper dere finner ut av det. Kansje prøve å ikke presse på, men følge hennes eget tempo? Det kommer nok til å gå fint
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå