Gå til innhold
Problemer med registrering ved bruk av windows mail (hotmail, live, outlook) ×

Noen med EGR problem


Anbefalte innlegg

Gjest Anonym Bruker
Skrevet

Har ein VW Golf stv.2011 . 105 motor. hvor varselampe motor begynte å lyse , mistet trekk-kraften.    Var hos Møller rett før og fekk endret programvaren , og hvorvidt det er noen samanheng vet eg ikkje.    Vil nå freiste å helle på tanken EGR-rens for å sjå om det kan vera til noen hjelp.

Skrevet

Reis å få kobla ut hele egr-dritten. Bare trøbbel med det. 

Anonymkode: 43a76...090

  • Liker 2
Skrevet

Oppgradering 23r7 du fikk utført hos Møller nylig? Hvis ja, ville jeg levert bilen til feilsøk hos møller. Hvis en dyse eller egr har røket har du garanti på de delene i 2år (inntil maks 250000km) fra 23r7 ble utført.

Anonymkode: e7523...0fb

Skrevet
Sitat

Noen med EGR problem

Absolutt alle som kjører Volkswagen. 🤪 Det er en fordel å drive litt research før bilkjøp. Skaff deg noe ordentlig neste gang!

Anonymkode: bfb6c...a0e

Skrevet
8 hours ago, AnonymBruker said:

Absolutt alle som kjører Volkswagen. 🤪 Det er en fordel å drive litt research før bilkjøp. Skaff deg noe ordentlig neste gang!

Anonymkode: bfb6c...a0e

Gjelder ikke bare Volkswagen, hadde volvo engang, og samme greia der.

Anonymkode: 6786f...083

Skrevet (endret)

Klassisk problem i VW. Billigste måte å løse det på er å kjøpe tuning på bilen. Da kan det lastes opp et program som blokkerer feilmeldingen. Samtidig vil bilen få mer kraft, og forbruket går ned. 

Snakk med Vestfold chip tuning. De gir ikke 100% garanti for suksess, men funka fjell på vår. 

Edit: du må be de spesifikt om å blokkere feilmeldingen. 

Endret av Juniper
Skrevet

EGR-systemet resirkulerer eksos ved å føre noe av det inn i innsuget igjen, for å senke temperaturen i sylinderen under forbrenning. Dette gjøres for å redusere mengden NOx som produseres. Systemet har altså kun med utslipp å gjøre og vil ikke ha noe å si for motorens gange eller funksjon ellers. EGR-systemer har også den uheldige bieffekten at det kokser igjen innsuget og reduserer effekten på motoren litegrann. 

 

Få systemet programmert ut av noen som kan det.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...