melina Skrevet 25. mai 2005 #1 Skrevet 25. mai 2005 Er det noen som har brukt eller har kjennskap til Be Safe Gravid belte? Har lest en del om det og hørt om at det skal være bra, mens andre sier det ikke er nødvendig å ha dette, det er bare å legge bilbelte slik at det ikke går rett over magen( ikke det at jeg vet hvordan man gjør det heller da )
Chiquita Skrevet 25. mai 2005 #2 Skrevet 25. mai 2005 Jeg hadde slik belte, og jeg ble helt avhengig. Det er behagelig å ha på (litt upraktisk å bruke sammen med skjørt da men) *ler* Jeg fikk ikke beltet til å ligge under magen uten bruk av dette beltet. Og vissheten om at jeg hadde "gjort mitt" dersom noe skulle skje mens jeg var i bilen var ganske betryggende.
Gjest skindeep Skrevet 25. mai 2005 #3 Skrevet 25. mai 2005 Jeg brukte dette beltet en gang vi skulle kjøre i 60 mil. Ellers er det ganske korte strekninger her hvor jeg holder til, så jeg brydde meg ikke så hardt med å bruke belte ellers. Men synest at dette beltet var veldig komfortabelt å bruke!
Chiquita Skrevet 25. mai 2005 #4 Skrevet 25. mai 2005 Ellers er det ganske korte strekninger her hvor jeg holder til, så jeg brydde meg ikke så hardt med å bruke belte ellers. Og jeg ble så avhengig at jeg brukte det selv når jeg kjørte til postkassa (100 meter) Husk at ulykker like godt kan skje 1 km fra hjemmet, som 22km fra hjemmet....
jomfru74 Skrevet 25. mai 2005 #5 Skrevet 25. mai 2005 Har lagt merke til at sælene i forskjellige biler sitter forskjellig, så i min bil har jeg brukt gravidbelte fra ca 2 mnd (var veldig var for press mot magen på den tiden). I mannens bil legger sælen seg lavere pga setene, slik at det ikke blir like viktig.
Smiling Skrevet 25. mai 2005 #6 Skrevet 25. mai 2005 Jeg bruker også BeSafe-beltet, men samtidig lurer jeg litt på om det egentlig er nødvendig. Som gravid vil man jo det beste for det ufødte barnet sitt, og man vil ikke ta sjanser. Da blir det vanskelig å stå for argumenter som "Tør du ta sjansen på at det ikke er nødvendig?", samtidig som jeg får en litt uggen følelse av at jeg er et lett "offer" for en babyindustri som kan leve godt på engstelige mødre som meg. - For kanskje det er sikkert nok med vanlig belte også? I følge professoren som er sitert i denne artikkelen, er det ikke nødvendig med spesialbelte: http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=256391 "- Det ordinære bilbeltet beskytter godt nok, noe spesielt bilbelte for gravide er ikke nødvendig, sier professor Inggard Lereim. - Vi har forsket på enkelte trafikkulykker med gravide i Norge, og kommet til at riktig bruk av vanlig bilbelte beskytter både mor og barn best. Men fest beltet riktig! understreker Lereim. Tre-punkts belte bør festes slik: Skråbeltet legges mellom brystene og på siden av magen. Hoftebeltet legges så lavt som mulig under magen på den gravide. Unngå tykke klær, stram beltet før kjøring. Juster ratt og sete slik at du har lengst mulig avstand til rattet, men fortsatt lett kan dreie rattet rundt - uten å endre sittestilling. Juster seteryggen mest mulig rett opp, ligg ikke bakover! "
Siam Skrevet 26. mai 2005 #7 Skrevet 26. mai 2005 Jeg bruker det også, så ofte jeg kan. Men vi har to biler, så det er ikke alltid jeg får flyttet det med meg. Jeg tenker i alle fall det er bedre å bruke det enn å ta sjansen på å la være. Det koster ikke sååå mye, og jeg tror faktisk at du kan leie det noen steder også. Ikke er det så mye mas å ta det på seg heller, og det er mye mer behagelig å ha på seg.
Gjest Safe Skrevet 26. mai 2005 #8 Skrevet 26. mai 2005 Hvor får man kjøpt et slikt sikkerhetsbelte? Kan det kjøpes på nettet?
Smiling Skrevet 26. mai 2005 #9 Skrevet 26. mai 2005 Hvor får man kjøpt et slikt sikkerhetsbelte? Jeg kjøpte mitt på Babyshop.
Chihiro Skrevet 26. mai 2005 #10 Skrevet 26. mai 2005 Jeg har aldri brukt et slikt belte, har ikke noe problem med å få bilbeltet til å ligge under selve kulen på magen. Men nå sitter jeg lite i bil, så det reduserer jo risikoen betraktelig
nat26 Skrevet 26. mai 2005 #11 Skrevet 26. mai 2005 Jeg bruker også beltet.Synes det er veldig behagelig,siden vanlig bilbelte strammer sånn
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå