Gå til innhold

bidragsforskudd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

har søkt om bidragsforskudd da barnet var 3 måneder pga barnefaren er ikke i jobb, og fikk svar for 3 måneder siden hvor mye skulle få fra hun va født osv (har betalt gebyr siden folk sa jeg måtte om jeg vil bli betalt..) og så at noen for utbetalt bidragsforskudd hver 10ende i måneden. og barnefar som har sendt in klage om ny vurdering,  hva mener han med dette? og betyr det at de pengene jeg betalte går rett i dass? og når fikk dere utbetalt?

Anonymkode: 6340d...768

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bidragsforskuddet får du uansett, det beregnes etter din inntekt. Så nei, det går ikke "i dass". Du får ikke ny regning på beregningen når far klager.

Men det jeg ikke skjønner her, du fikk svar for tre måneder siden sier du? Og du har ikke etterlyst pengene? Du skulle jo hatt det utbetalt rett etter vedtaket ble fattet. Husk, bidrag og bidragsforskudd kommer ikke opp på nav.no på "Mine utbetalinger". 

Er du helt sikker på at du har krysset av for at du søkte om bidragsforskudd, og ikke bare at Nav skulle beregne og kreve inn bidrag?

Anonymkode: 12d2c...ef4

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...