Gjest Anonymous Skrevet 16. mai 2005 #1 Skrevet 16. mai 2005 Hva er det beste programmet for å konvertere avi filer over til dvd? Kan gjerne være shareware, men ikke noe som stopper etter å ha konvertert bare de første 5 minuttene.
Cronos Skrevet 17. mai 2005 #2 Skrevet 17. mai 2005 Hei. Det er et par ting som må gjøres for å gjøre om en avi til dvd. Det første er at avi'en må¨omkodes til MPEG2 (som er dvd-formatet), og det andre er at du må lagre filene i dvd-struktur på dvd-platen (slik at dvd-spilleren forstår å lese den). Et av de beste programmene til punkt nr. 1 (å kode om) er TMPGEnc Plus. http://www.pegasys-inc.com/en/ Det finnes også andre (MainConcept og ProCoder f.eks.) Deretter må du skape alle dvd-filene som trengs. Da kan du f.eks. bruke TMPGEnc DVD Author som finnes på samme side. Her finnes det også andre programmer, men dette er veldig kraftfullt og forholdsvis enkelt å bruke.
Draco Skrevet 17. mai 2005 #3 Skrevet 17. mai 2005 Jeg bruker vso divX2dvd og det er veldig enkelt, hurtig og ikke minst GRATIS :-) se på denne siden http://www.vso-software.fr/download.htm Etter convert er det bare å brenne ut i nero.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå