Gå til innhold

Er det virkelig vanlig å vaske utgangsdøren utvendig?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Var ute og gikk tur for noen dager siden og da gikk jeg forbi et hus der det sto noen å vasket utgangsdøren sin utvendig. Føler meg litt teit som spør, men er dette virkelig vanlig? Jeg skjønner jo at man kanskje må vaske dersom man på en eller annen merkelig måte har klart å søle noe på døren, men ellers? (Også om man skal male da, men det har regnet hele uken, så det var i alle fall ikke grunnen i dette tilfellet).

Noen som kan hjelpe til å oppklare dette dørmysteriet? 🚔🏠🔮

Anonymkode: bb5a6...eeb

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Selvsagt vasker man ytterdøra. Jeg har hvit dør, barn og hund. Hadde ikke sett ut om jeg ikke vasket den.

Anonymkode: 47831...fb0

  • Liker 3
Skrevet

Jeg gjør det. På vårsesongen er det mye pollen i lufta som fester seg på døra og gjør den gulaktig, og ellers i året kan den bli skitten av regn etc. Ytterdøra er jo det første man møter når man kommer på besøk, er jo greit at det ser hyggelig og fint ut.

Anonymkode: 79a95...2d9

  • Liker 4
Skrevet

Helt normalt. Utgangsdøren blir både støvete og møkkete - også utvendig 😁

Anonymkode: 1a58d...3a1

  • Liker 3
Skrevet

Ja. Det fjerner møkk og soppsporer som sliter på døra. 

  • Liker 2
Skrevet

Jeg pleier iallefall å vaske den.

Anonymkode: f78a4...640

  • Liker 1
Skrevet

Jeg vasker min oftere på sommerhalvåret. 

Da er det gjerne støv, pollen og annen skit som vaskes bort. Håndtaket tørker jeg oftere. 

Anonymkode: 1b4ed...0e7

  • Liker 2
Skrevet

Jeg bor i blokk, min blir ikke møkkete fra gangen i hvert fall, men hadde nok ikke giddet med vanlig ytterdør heller.

Anonymkode: cf7c5...84c

  • Liker 1
Skrevet

Min tidligere nabo vasket sin ytterdør (teak-dør) med klorin! 

Jeg vasker også vår dør innimellom, men står over klorinen. 

Anonymkode: 55d20...0c3

Skrevet

Aldri gjort, eller tenkt på 🙄

Anonymkode: 9287c...4c2

  • Liker 1
Skrevet

😂😂 Dørmysteriet 😅 

Jeg vet ikke hvor vanlig det er, men jeg drar over utgangsdøra utvendig og innvendig innimellom. Og vinduet i døra. 

Har hvit dør, så det syns med hjelpespark for å få igjen døra, fingermerker fra egne og andres unger - asfaltstøv, feie støv - ja.. du skjønner sikkert tegninga 😊

Forøvrig syns jeg det er et godt tegn at du kikker rundt deg når du går ute, kikker på ting og tang, tenker på ting og tang👍 Mange som toger avgårde uten å egentlig se 🥴

  • Liker 5
Skrevet

Bor i flermannsbolig, så ytterdøren bryr jeg meg ikke så mye om. 
Men jeg vasker hele verandadøren utvendig og innvendig hver gang jeg vasker vinduet i den. Det vil si ca aldri på vinteren, og ukentlig på sommeren. 

Anonymkode: a1f41...7d4

  • Liker 1
Skrevet

Ikke bare er det vanlig å vaske ytterdøra, men hele huset må vaskes utvendig hvert 1-3 år.

 

Anonymkode: 0a755...a5f

Skrevet

Vasker den før jeg oljer den

Anonymkode: 1c550...ca4

  • Liker 1
Skrevet

Jeg vasket min ytterdør på mandag, kan det ha vært meg du gikk forbi? 😅 Jeg vasket den fordi vi skulle ta bilder av huset pga salg, og det er også greit å ha ren inngangsdør til visningene. Ellers tar jeg den et par-tre ganger i året. Det er ei lakkert og moderne ståldør, så skitt og fingermerker blir mer tydelige enn dersom det hadde vært ei tredør.

Anonymkode: 09207...942

Skrevet

Noen sjeldne ganger vasker jeg den. Men mest rundt håndtak og nederst hvor det blir mest skittent.

Skrevet

Innimellom. Har ikke noe fast rutine på det, men når den ser grisete ut. 

Skrevet

Vasker den når jeg vasker vindu utvendig.

Anonymkode: 656b6...020

Skrevet

Selvsagt vasker jeg døra. 

Skrevet

Jeg har alltid vasket døra i samme slengen som vinduene. :) 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...