Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg har et relativt sjeldent etternavn- ca 100 stk som heter det i norge. Familien min er opprinnelig fra sørlandet, men min mamma flyttet til vestlandet da hun var i 20 årene og fikk meg og broren min der (ingen fedre i bildet). Det er derfor bare oss tre fra vestlandet. Jeg bor nå på østlandet, i en bygd pga jobb. 

I dag var jeg innom en facebookgruppe og så en dame med samme etternavn som meg. Hun bor i en bygd ved siden av meg, og i samme bygd som min kjæreste og hans familie er fra. 

Ville dere kontaktet henne via fb? Kan for alt jeg vet ikke være i min familie, men familien min er spredt og jeg stalket henne litt, og så at datteren hennes bor i samme sørlandsby som etternavnet opprinnelig er fra

Anonymkode: b20c4...5f5

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja klart det du kan :) Jeg hadde syntes det var koselig om potensielle slektninger hadde lett etter meg :) 

Anonymkode: c773e...430

  • Liker 4
Skrevet

Enig

Anonymkode: b09c4...92f

Skrevet

Ja,synes du kan sende en melding :)

Skrevet

Ser ikke helt poenget jeg da. Har du tenkt til å bli venn med henne eller vil du bare samle slekta på facebook uten noe særlig pleiende vennskap? En i min slekt adda meg, det var to tre meldinger utvekslet og det var det. Ble ukomfortabel å ha en fremmed i vennelista mi år etter år så jeg slettet vedkommende. 

Anonymkode: bfcb9...b97

Skrevet

Selvfølgelig kan du kontakte vedkommende. Jeg hadde syntes det bare var hyggelig. Man behøver jo ikke ha daglig kontakt med han/henne. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...