Gå til innhold

Villgeiter, avlive pga manglende merking?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bedre å avlive mattilsyntes idioter om de skal avlive geitene...la nå de leve i fred...i dagens samfunn skal jo alt avlives, men dumme mennesker spares...sukk

Anonymkode: b3a4e...c44

Skrevet
29 minutter siden, AnonymBruker skrev:

https://www.vestlandsnytt.no/nyhende/2019/08/16/La-geitene-få-vere-i-fred-19713957.ece

Dette er jo miljø/ faunakriminalitet  i statens regi. Hva er det jeg ikke har forstått her? Noen som kan forklare? 

Anonymkode: 882d9...174

Akkurat miljø-/faunakriminalitet er det jo ikke. Tvert i mot siden disse geitene i utgangspunktet ikke hører hjemme der de er. På den annen side er det jo tilsynelatende ingen fare for at bestanden sprer seg og de dyrevelferdsmessige problemene later til å være på linje med hva som er normalt i naturen. 

Jeg forstår altså hvorfor man i utgangspunktet anser disse geitene som uønsket, men samtidig ser jeg ikke helt problemet med akkurat disse geiteflokkene. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...