Tinema Skrevet 11. mai 2005 #1 Skrevet 11. mai 2005 Er det noen som vet om noen i Bergensområdet som lager denne buketten, og eventuelt hva den koster. Jeg vil også gjerne høre hva dere syns om den. Jeg kunne tenke meg den med dype røde roseblader, men jeg er så usikker...
Gjest Soon Mrs S Skrevet 11. mai 2005 #2 Skrevet 11. mai 2005 Er det noen som vet om noen i Bergensområdet som lager denne buketten, og eventuelt hva den koster. Jeg vil også gjerne høre hva dere syns om den. Jeg kunne tenke meg den med dype røde roseblader, men jeg er så usikker... Er det noe jeg har lært med planlegging av bryllup så er det å gå rundt å spør. Prisen og kvalitet på service varierer voldsomt... eneste tips fra meg. Men lykke til da! :-)
Gjest Anonymous Skrevet 11. mai 2005 #3 Skrevet 11. mai 2005 Det må da være skrekkelig vanskelig å holde den oppsatsen frisk? Men ta med bilde og gå rundt i blomsterbutikker og spør!
Gjest MrsL Skrevet 11. mai 2005 #4 Skrevet 11. mai 2005 Jeg foreslår også at du går rundt og spør. Også vil jeg bare si at den var kjempenydelig: enkel og flott :-)
aprilbrud Skrevet 11. mai 2005 #5 Skrevet 11. mai 2005 Atelier Flora er den mest anerkjente leverandøren av brudebuketter i Bergen. Jeg ville ringt og avtalt tid med de, og så tatt med både bildet av denne buketten og bilde av kjolen din når du skal snakke med de. I tillegg til at de er dyktige fagfolk innen blomsterbinding, er de flinke til å gi råd ut fra din figur, dine farger, din kjole og dine ønsker. Så om du ikke skulle ende opp med denne buketten, ender du garantert opp med noe som passer enda bedre til DEG! Jeg kan anbefale de, ble veldig fornøyd!!
aprilbrud Skrevet 11. mai 2005 #6 Skrevet 11. mai 2005 Atelier Flora er den mest anerkjente leverandøren av brudebuketter i Bergen. Jeg ville ringt og avtalt tid med de, og så tatt med både bildet av denne buketten og bilde av kjolen din når du skal snakke med de. I tillegg til at de er dyktige fagfolk innen blomsterbinding, er de flinke til å gi råd ut fra din figur, dine farger, din kjole og dine ønsker. Så om du ikke skulle ende opp med denne buketten, ender du garantert opp med noe som passer enda bedre til DEG! Jeg kan anbefale de, ble veldig fornøyd!! (Og endte opp med noe helt annet enn jeg hadde tenkt....)
Tinema Skrevet 11. mai 2005 Forfatter #7 Skrevet 11. mai 2005 Takk for tips. :-) Mitt problem er bare at jeg ikke bor i Bergen nå, og flytter dit kun kort tid før bryllupet, 1½måned. Er derfor fint med noen tips og andres erfaringer.
aprilbrud Skrevet 11. mai 2005 #8 Skrevet 11. mai 2005 Takk for tips. :-) Mitt problem er bare at jeg ikke bor i Bergen nå, og flytter dit kun kort tid før bryllupet, 1½måned. Er derfor fint med noen tips og andres erfaringer. Holder i massevis med 1 1/2 mnd før bryllupet, bare lag en avtale med de med en gang du kommer hit!
Gjest Anonymous Skrevet 12. mai 2005 #9 Skrevet 12. mai 2005 Skriver også under på at Atelier Flora er et bra valg. Jeg skal selv få laget brudebuketten min der. Ellers tror jeg at Blomsterdekor på Nøstet er bra. Vet også at Solstrand Blomsterforretning lager mange brudebuketter.
TeddyToria Skrevet 13. mai 2005 #10 Skrevet 13. mai 2005 Takk for tips. :-) Mitt problem er bare at jeg ikke bor i Bergen nå, og flytter dit kun kort tid før bryllupet, 1½måned. Er derfor fint med noen tips og andres erfaringer. Du kan jo ringe og sende en mail til anbefalte florist da, så kan de få bildet og se på det!
Martha Stewart Skrevet 14. mai 2005 #11 Skrevet 14. mai 2005 Du kan jo ringe og sende en mail til anbefalte florist da, så kan de få bildet og se på det! Slutter meg til dette. Jeg vet at prisene kan variere veldig, så jeg ville tatt for meg Gule sider og tatt kontakt med flere forskjellige blomsterdekoratører i Bergen. Så hører du hva de sier, tror de at de kan lage denne bukettene uten problemer? Velg noen som mener de kan gjøre det. Ut fra anbefalingene her, så høres det ut som Atelier Flora er bra. Jeg har alltid hørt at Blomsterdekor lager flotte buketter også. Nydelig bukett, forresten! :rosasmil:
aprilbrud Skrevet 15. mai 2005 #12 Skrevet 15. mai 2005 Blomsterdekor sto for bukettene på brudemessen på Hotell Norge før jul, og de bukettene syntes hverken min mann eller jeg var noe fine. De hadde brukt veldig mye gull og glitter og kunstige ting i sine buketter. Så med mindre du liker kunstig dilldall bedre enn vakre blomster, vil jeg ikke anbefale de.
Tinema Skrevet 15. mai 2005 Forfatter #13 Skrevet 15. mai 2005 Tusen takk for mange svar. Jeg kommer nok til å ta en liten ringe/mail runde, men som tidligere sagt, er det godt å høre litt om andres erfaringer på området.
Gjest Gjest Skrevet 16. mai 2005 #14 Skrevet 16. mai 2005 Dette er en sydd rose, det lager alle butikker vil jeg tro. Min mor har ihvertfall laget flere. Ser ut til at det er laget et stativ i bunnen. Jeg har stort sett sett de i hvitt eller rødt, veldig vakkert. Pris er jeg usikker på, er endel jobb med dette, masse korte sølvtrådbiter som klippes og bøyes, roseblader som skal nappes av, tar for noen timer dette. Regner med at du må betale litt mer enn for en helt vanlig bukett. Selv er jeg så kjip at jeg enten lar mamsen bestemme alt - eller så skal jeg ha en kjedelig rosehalvkule med eføy rundt. Men først må man finne mannen
Gjest Anonymous Skrevet 16. mai 2005 #15 Skrevet 16. mai 2005 Blomsterdekor sto for bukettene på brudemessen på Hotell Norge før jul, og de bukettene syntes hverken min mann eller jeg var noe fine. De hadde brukt veldig mye gull og glitter og kunstige ting i sine buketter. Så med mindre du liker kunstig dilldall bedre enn vakre blomster, vil jeg ikke anbefale de. Jeg var ikke på brudemessen, men jeg snakket en gang med en blomsterdekoratør, og hun sa at på brudemessene bruker de å være litt ekstreme. Man må utmerke seg... Men dersom man tar turen til butikkene, har de som regel bilder av bukettene de har laget til brudepar, og da kan det kanskje være lettere å vurdere hvem man vil skal lage sin egen bukett...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå