Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt til å ta opp to fag nå i år for å forbedre karaktersnittet mitt. Men kan jeg bare ta opp eksamen og i et fag? Eller må jeg ta opp hele faget?

Anonymkode: ca2c6...77c

Videoannonse
Annonse
Skrevet
18 timer siden, AnonymBruker skrev:

Har tenkt til å ta opp to fag nå i år for å forbedre karaktersnittet mitt. Men kan jeg bare ta opp eksamen og i et fag? Eller må jeg ta opp hele faget?

Anonymkode: ca2c6...77c

Forstå ikke helt hva du mener, men hvis du skal ta eksamen som privatist har du hele pensum. Men om du skal bare ha muntlig, skriftlig, muntlig-praksis eller en kombinasjon er avhengig av faget. Hvis du går inn i Udir og finner emnekoden til faget du skal ta kan du se hvordan eksamen blir. Ett eksempel på det er jeg tokk opp S matte og jeg hadde bare skriftlig eksamen. Hadde jeg tatt fysikk 1 måtte jeg ha hatt muntlig-praksis i tillegg. Som sagt, alt dette finner du i Udir hvis du søker privatist eksamen i ______ (emnekoden) 

Anonymkode: e482f...200

Skrevet

Det kommer an på fagene du skal ta opp. 
Noen vurderes kun ut i fra en eksamen, andre har andre vurderingsformer. 

Anonymkode: 8f6f6...41e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...