Gå til innhold

- Uproblematisk om barna mine kommer ut av skapet


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Om tronarvingen er homofil og ikke får barn så vil tronen gå til nestemann i rekkefølgen ved død 

Anonymkode: 28213...d20

  • Liker 9
AnonymBruker
Skrevet

På høy tid å stoppe den blodlinja der, uansett.

Anonymkode: cf9c0...c87

  • Liker 4
AnonymBruker
Skrevet

Hvorfor det egentlig? Det er jo mer enn nok arvinger nedover, og det engelske kongehuset er da ikke fremmed for litt rokkering.

Anonymkode: 98f7a...d13

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Nå er jo heldigvis arverekkefølgen i kongehusene utformet på en slik måte at det ikke er noe problem om en tronarving ikke skulle få barn (om det er på grunn av homofili eller av andre grunner). Slik er arverekkefølgen til den britiske tronen i dag (de ti første). Så hvis da prins George ikke får barn, så går tronen ved hans død videre til prinsesse Charlotte (selvsagt etter at både Charles og William har gått bort). 

  • Prins Charles
  • Prins William
  • Prins George
  • Prinsesse Charlotte
  • Prins Louis
  • Prins Harry
  • Archie Mountbatten-Windsor
  • Prins Andrew
  • Prinsesse Beatrice
  • Prinsesse Eugenie

Det er jo, historisk sett, ikke helt uvanlig at tronarvinger dør uten å etterlate seg barn. 

Anonymkode: 748a8...c45

  • Liker 6
AnonymBruker
Skrevet

Det er noe jeg har tenkt litt på. Det må jo være enormt press på en tronarving for å gifte seg og få barn.

25 minutter siden, AnonymBruker said:

Hvorfor det egentlig? Det er jo mer enn nok arvinger nedover, og det engelske kongehuset er da ikke fremmed for litt rokkering.

Anonymkode: 98f7a...d13

Spørsmålet er vel om det ikke blir en debatt om man skal beholde monarkiet om en konge dør uten direkte arving. Det kan jo være sunt med en slik debatt, men ikke sikkert det er noe gøy for en konge å vite at monarkiet tok slutt fordi han ikke fikk barn. Det kan skape press slik at en homokonge ikke tør å komme ut av skapet og ender med å få kone og barn.  

Mange som spekulerte i om monarken i Monaco var homofil og kun fikk kone og barn for at monarkiet skulle overleve.  Med tanke på hvor mange ikke-kongelige som ikke har turt å komme ut av skapet så tror jeg det er naivt å tro det ikke kan være press i en familie som  lever utelukkende på gamle tradisjoner og hvor yrket i stor grad går ut på å få arvinger. 

Anonymkode: 7a30f...4f0

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Får vel bli republikk da. Synes ikke dette er noe som trenger å diskuteres engang. Barna er små. La dem få fred.

Anonymkode: 50d14...2cf

  • Liker 1
Skrevet

Tråden er ryddet for nedsettende innhold og svar til dette. 

Perelandra, mod. 

  • Liker 1
Skrevet
On 6/26/2019 at 5:38 PM, AnonymBruker said:

Om tronarvingen er homofil og ikke får barn så vil tronen gå til nestemann i rekkefølgen ved død 

Anonymkode: 28213...d20

Tror nok de fleste homofile tronarvinger vil være klar over dette, og da evt. skaffe en surrogatmor slik at surrogaten kan bringe frem tronarvingens sønn, noe som da ville ha muliggjort at tronen går videre til tronarvingens barn. Vil ikke bli overrasket om parlamentet lager nye lover som muliggjør dette, hvis problemstillingen en dag skulle komme opp. Siden homofili, og det å ikke diskriminere homofile er på dagsorden, så tror jeg personlig at lovendringer vil komme.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...