Gjest zandra Skrevet 29. april 2005 #1 Skrevet 29. april 2005 Hei folkens! Håper noen kan hjelpe meg, og det haster faktisk Har så veldig lyst å lage en hilsen til vennen min på skrivebordet på pcn. Sånn at han, når han slår på pcn, ikke får det vanlige skrivebordet men en skreven hilsen fra meg... Går det ann?
Gjest Violetta Skrevet 29. april 2005 #2 Skrevet 29. april 2005 Hva med å lage en tegning i et enkelt tegneprogram (paint?) og så lagre det på skrivebordet. Det må vel gå an?
Cronos Skrevet 29. april 2005 #3 Skrevet 29. april 2005 Ja, det blir som Tante Fiolett sier, men du lagrer den ikke på skrivebordet. Lagre den hvor som helst (bare du husker hvor). Så høyreklikker du på bakgrunnsbildet. Der får du opp alternativer for bakgrunnen. Velg 'Bakgrunnsbilde' og søk etter der-hvor-du-la-bildet. Resten er i grunn selvforklarende.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå