kattiie Skrevet 27. mai 2019 #1 Skrevet 27. mai 2019 Noen som har prøvd å legge shellack hjemme og vet hvor man får kjøpt utstyr? Har veldig lyst å prøve å legge ombre shellack, men er så dyrt på salong.
Hilde1302 Skrevet 27. mai 2019 #2 Skrevet 27. mai 2019 Ja, jeg har gjort det i mange år. Er veldig lett. Finnes mye billig utstyr på nett men vil anbefale å gå for startpakken til depend.no. Og kjøpe lakk der fra. Veldig bra lampe og lakk. Men ombre er litt vanskelig teknikk.
^^Belle^^ Skrevet 28. mai 2019 #3 Skrevet 28. mai 2019 (endret) Jeg legger gellakk hjemme. Har settet til Sensationail som heter polish to gel. Fås til ca 500 kr på vita. Med den kan du også bruke vanlig lakk, som du blander med lakken du får i settet, eller du kan bruke gellakker. Kjempefin måte for meg å få brukt de 100+ vanlige lakkene jeg har også. Men ombre... Det høres veldig vanskelig ut! Endret 28. mai 2019 av ^^Belle^^
Hilde1302 Skrevet 28. mai 2019 #4 Skrevet 28. mai 2019 2 timer siden, ^^Belle^^ skrev: Jeg legger gellakk hjemme. Har settet til Sensationail som heter polish to gel. Fås til ca 500 kr på vita. Med den kan du også bruke vanlig lakk, som du blander med lakken du får i settet, eller du kan bruke gellakker. Kjempefin måte for meg å få brukt de 100+ vanlige lakkene jeg har også. Men ombre... Det høres veldig vanskelig ut! Jeg må bare si at lakken til depend er veldig mye bedre enn sensationnail 😬. Jeg har prøvd mye forskjellig, men sensationnail er det som har holdt desidert dårligst på meg. Men det kan sikkert variere fra person til person
Fjollefyr Skrevet 28. mai 2019 #5 Skrevet 28. mai 2019 Om det er Ombre du ønsker så kan dette gjøres med vanlig neglelakk. Bruk en makeup svamp som du tar lakken på og rull den over neglen. Masse youtube videoer med tips. Jeg kjøpte makeup svamp på Normal, pakke med 24 for 20 kr, små trekanter. Kan klippe av den tørkede delen så én svamp kan brukes 3~4 ganger. En rekker til alle neglene. Jeg gjør det med Essie, som er min lille hverdags luksus. Men vil anbefale å bruke Seche Vite sin quick dry klarlakk oppå. Har du sterke negler varer dette lenge, opptil én uke.
AnonymBruker Skrevet 28. mai 2019 #6 Skrevet 28. mai 2019 9 timer siden, Hilde1302 skrev: Ja, jeg har gjort det i mange år. Er veldig lett. Finnes mye billig utstyr på nett men vil anbefale å gå for startpakken til depend.no. Og kjøpe lakk der fra. Veldig bra lampe og lakk. Men ombre er litt vanskelig teknikk. Depend tester på dyr Anonymkode: fc888...bbb 1
Nappetass1 Skrevet 28. mai 2019 #7 Skrevet 28. mai 2019 Jeg har også sverget til gellakk hjemme i flere år. Anbefaler å investere i en skikkelig god maskin, min er fra CND, gellakkene også. Fås kjøpt på Amazon og eBay. Aldri prøvd meg på ombré og tror ikke jeg har tenkt til det heller😅 Lykke til!
Teyla Skrevet 28. mai 2019 #8 Skrevet 28. mai 2019 Jeg har brukt gellakk hjemme i flere år, foretrekker det! Men ombre er vanskelig med gel. Den oppfører seg ikke som vanlig neglelakk, siden den ikke tørker før den bli holdt under lampa. Jeg fikk til et ok resultat ved å bruke hvit akrylmaling blandet med den andre fargen som var gellakk, men det ble ikke så jevnt som på bilder 😛 Men kreves sikkert øvelse. Men, om det bare er ombre du vil ha funker det supert med vanlig neglelakk 👍
^^Belle^^ Skrevet 28. mai 2019 #9 Skrevet 28. mai 2019 3 timer siden, Hilde1302 skrev: Jeg må bare si at lakken til depend er veldig mye bedre enn sensationnail 😬. Jeg har prøvd mye forskjellig, men sensationnail er det som har holdt desidert dårligst på meg. Men det kan sikkert variere fra person til person Jeg har ikke prøvd sensationail sine egne fargede lakker, men jeg forguder overlakken deres. Den er bedre enn alle andre jeg har prøvd. Favorittene mine er fra IBD og Born Pretty (peel off underlakken deres gjorde underverker for fjerning av lakk).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå