Gå til innhold

Stalking/skjult fotografering - lovlig eller ulovlig?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

I VG og dagbladet i dag så skrives det om en som stalket unge jenter. Han tok bilder av disse uten at de var klar over dette.

https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/GGO8KV/reagerer-paa-smutthull-i-straffeloven-drapsmann-frikjent-for-stalking-av-jente-14?utm_source=vgfront&utm_content=row-1

https://www.dagbladet.no/studio/nyhetsstudio/5?post=13324

Høyesterett frikjente han fordi det ikke var hans intensjon at jentene skulle bli klar over dette. Jeg synes dette er litt vanskelig å forstå hvorfor dette nå er lov siden det har vært flere eksempler tidligere med skjule kameraer i dusjanlegg o.s.v. hvor den skyldige har blitt dømt. Noen som kan forklare dette?

Anonymkode: 2fe54...af5

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kan virke som om hvis man er helt naken så er det ulovlig. Hvis man har på seg truse (men er toppløs) så er det lovlig.

Anonymkode: 2fe54...af5

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...