Ullvott Skrevet 12. mai 2019 #1 Skrevet 12. mai 2019 (endret) NRK har flere artikler og reportasjer om mikroplast i dag, og alle oppfordres selvsagt til å kjøpe klær av naturfiber. Temaet ingen har vært innom er treningstøy. Treningstøy som er en eneste stor kunstfiberbonanza. Nylon, polyester, elastan, spandex, lycra, polyamid; navnene på vaskelappene er mange, og felles for dem alle er at de består av plastmaterialer. Ved vask av klærne vil tøyet slites bittelitt hver gang, og dette går ut i avløpsvannet som mikroplast. Ingen renseanlegg kan rense vannet for denne plasten, så den havner i havene. Derfor lurer jeg på: finnes det treningstøy som ikke består av plastmaterialer, og som samtidig har akseptable materialegenskaper? Endret 12. mai 2019 av Ullvott 1
miss summers Skrevet 12. mai 2019 #2 Skrevet 12. mai 2019 Godt spørsmål. Jeg har treningstopper i utelukkende bomull, men sports-bh og tights er plast-helvete. Trenger tips jeg og! Har noen få fra Nike som er mye bomull, men også polyester desverre. Ingen som er 100%. 1
Ullvott Skrevet 12. mai 2019 Forfatter #3 Skrevet 12. mai 2019 For ikke å snakke om badetøy! Hvis noen sier bomullsbadedrakt til meg, ser jeg bare for meg de stripete, heldekkende draktene fra 1920-tallet, som trolig blir utrolig sigete så fort de blir våte.
Barefootgirl Skrevet 12. mai 2019 #4 Skrevet 12. mai 2019 Jeg følger denne, i tilfelle noen vet. Jeg har prøvd vaskepose (guppyfriend) og den samlet opp mye, men jeg syns liksom ikke klærne ble ordentlig rene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå