Gå til innhold

Hvilken matbutikk opplever du har de hyggeligste og mest hjelpsomme ansatte?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

På min lokale Rema1000-butikk er de ansatte veldig imøtekommende og vennlige. Det er ikke overhyggelig og falsk (eller jo, for så vidt, siden det er en del av jobben deres), men rett og slett veldig alrighte og serviceinnstilte på en balansert måte.

Hvilken matbutikk skiller seg positivt ut på dette området for deg?

Anonymkode: da653...804

Videoannonse
Annonse
Gjest AthenaRavenLuna
Skrevet

Extra og OBS  her jeg bor .

AnonymBruker
Skrevet

Jacobs på Majorstua og meny på CC-vest har de snilleste medarbeiderne. 

Hvis jeg skulle komme med noe kritikk så er fjortisjentene som jobber på meny på CC-vest som trekker ned. 

Anonymkode: 2711d...a40

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Har stikk motsatt opplevelse enn deg, men det er vel veldig variert fra butikk til butikk. Når det gjelder dagligvarebutikk her i området er det få som skiller seg ut siden det gjerne blir påtatt som en plikt (for de som faktisk følger det), men Coop Extra og Prix er veldig hyggelige uten å være påtatte. 

Anonymkode: 23d33...f4c

AnonymBruker
Skrevet

Kiwi :hjerte:

Anonymkode: f077a...21f

AnonymBruker
Skrevet

Den lille lokale joker-butikken her. Kjenner ingen av de ansatte, men de henter pakkene mine uten at jeg trenger å vise hentekode eller oppgi navn (har bestilt en del😂). De pakker også varene for meg hvis det er lite kunder

Anonymkode: 712ae...0a2

  • Liker 3
Skrevet

Her er det Meny som har de hyggeligste ansatte. 

Skrevet

Her hvor jeg bor er det de som jobber på Spar som er de hyggeligste. 

Skrevet

Har en Coop Marked her med veldig vennlige ansatte.

Men så har de noen ungdommer som jobber kvelder og helger som drar ned inntrykket såpass at det føles ikke rett å nominere den. Sånn går det vel når du får jobb basert på hvem du er i familie med og ikke fordi du er flink og hyggelig.

AnonymBruker
Skrevet

Kiwi

Anonymkode: eaedb...f69

AnonymBruker
Skrevet

Der jeg bodde før var det Bunnpris som hadde hyggeligst betjening, og også den reneste og mest velstelte butikken. Rema hadde en veldig hyggelig og dyktig fruktansvarlig, mens butikksjefen og et par andre var mindre hyggelige. 

Her jeg bor nå er Bunnpris den verste, med nedslitte, skitne og rotete lokaler, og ansatte som aldri smiler. Heldigvis er Extra både nærmere og billigere, og der er betjeningen veldig hyggelig.

Anonymkode: aecc1...51a

AnonymBruker
Skrevet

Her jeg bor er de ansatte på både REMA 1000 og Kiwi superhyggelige! Coop Extra unngår jeg av motsatt grunn. Ofte sure ansatte (ikke alle, så klart) som hverken sier hei eller spør om du vil ha pose. Dette er ikke basert på ett tilfelle, det har vært sånn i flere år. Litt synd for kjeden og de ansatte som faktisk ER hyggelige. 

Anonymkode: 52608...4ed

Skrevet (endret)

Her jeg bor er det Coop og Kiwi. De hjelper alltid med et smil og stor serviceinnstilling. På Coop stresser de i gang med å finne ut det man spør om, og tilkaller øyeblikkelig folk som kan hjelpe eller vet svaret om de selv ikke kan der og da. Skulle tro de sto klare rundt hjørnet og ventet på å tilkalles, for folkene som blir tilkalt, dukker opp lynraskt etterpå. De har bestilt varer for meg flere ganger, og forteller meg omtrent på klokkeslettet og dag som jeg kan finne varen tilbake i hylla igjen.

 

Endret av Million
AnonymBruker
Skrevet

Alle er hyggelige. Men når jeg går i en butikk og handler vil jeg helst gå i fred og finne det jeg skal ha. 

Anonymkode: 1e5f8...8e0

AnonymBruker
Skrevet

Kiwi 👍

Kjører ofte forbi to andre butikker for å komme meg dit. Ryddig og romslig butikk med utrolig hyggelige ansatte. 

Anonymkode: af362...a4f

AnonymBruker
Skrevet

Her jeg bor er det definitivt Spar som har de hyggeligste ansatte! Veldig hjelpsomme og blide ansatte der. Ellers synes jeg også at Coop Extra her har god service og hyggelige ansatte.

Anonymkode: e35bc...577

AnonymBruker
Skrevet

Kiwi

Anonymkode: 94fe3...1be

Skrevet (endret)
9 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Alle er hyggelige. Men når jeg går i en butikk og handler vil jeg helst gå i fred og finne det jeg skal ha. 

Anonymkode: 1e5f8...8e0

Jeg har aldri noensinne blitt oppsøkt og forstyrret av de ansatte i en matbutikk når jeg handler. Er det vanlig?? :klo: Da jeg svarte tenkte jeg først og fremst på at de ansatte som er ute i butikken er blide og hjelpsomme når jeg ber om hjelp, og at de som sitter i kassa er hyggelige og imøtekommende, og ikke kommenterer eller legger seg opp i det man kjøper! 
 

(Jepp, en tidligere ansatt på min nærmeste Rema var en skikkelig nysgjerrig slarvekjerring, så da hun satt i kassa tok det tre ganger lengre tid med køen enn vanlig. Hun kommenterte varene til omtrent alle. «Jasså, skal kose deg nå?» «Jasså, sulten nå!» «Skal dere ha gjester til middag, eller, så mye som du har kjøpt??» «Hva skal du lage  av disse tingene, da?» «Godtesyk du, da?»  Når køene bygget seg opp ringte hun ikke etter flere personer til kassene, heller. Hun ville jo helst se hva alle kjøpte, må vite!  :sinnatagg:) Beklager digresjonen, men jeg setter uendelig pris på alle butikkansatte som ikke er slik! 😘

Endret av Ullvott
  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet

Faktisk i alle matbutikkene i mitt område. Noen ansatte er alltid veldig hyggelige, mens andre dessverre viser tydelig at de ikke skulle hatt en butikk jobb siden de blir så stive og unaturlige i kontakt med kunder, men slik er det nok over alt. Særlig liker jeg godt to ansatte på xtra og rema. Begge virker genuint gode og smiler alltid når jeg ser dem.

Anonymkode: 196d1...9b7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...