Gå til innhold

Han vil ikke gå på do alene


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har en 4åring som sluttet med bleie i høst. I vår ble han storebror og minsten er nå i en periode hvor vi må være ‘på’. 

4åringen har i det siste begynt å kreve at vi følger han på do! Det hjelper ikke at vi kan se han og er noen meter unna, vi må stå rett utenfor døren hele tiden. Har prøvd å vise at vi sitter noen meter unna, men da nekter han å gå. 

Noen råd til fortvilte foreldre? 

Anonymkode: 1d5e8...3ae

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Sikkert bare en periode som går over. Hadde fulgt han så lenge, og gradvis beveget meg litt unna mens han er på do. 

Anonymkode: f863d...99e

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Prøvd med dodøra åpen?

Anonymkode: 84e01...03a

AnonymBruker
Skrevet

Samme her, men går alene i barnehagen. Det går nok over til slutt.

Anonymkode: bbf6e...b8c

AnonymBruker
Skrevet

Vi har dodøra oppe. Han kunne til og med se meg fra doen der jeg satt, men det var ikke nærme nok.

utfordringen er at når han må på do, så må han gjerne med en gang. Det passer ikke alltid like bra mtp minsten. Det hjelper ikke å si at jeg kommer straks og at han bare kan gå. 

Anonymkode: 1d5e8...3ae

AnonymBruker
Skrevet
Akkurat nå, AnonymBruker skrev:

Samme her, men går alene i barnehagen. Det går nok over til slutt.

Anonymkode: bbf6e...b8c

Jeg vil absolutt tro at det at han en dag ikke vil ha meg hengende rundt når han skal på do. 😜 Skulle bare helst hatt han trygg i går 😕 

Anonymkode: 1d5e8...3ae

Skrevet

Han har funnet en måte mamma og pappa må prioritere ham og ikke lillebror. Det går nok over, men er sannsynligvis et utslag av sjalusi

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...