mcsquare Skrevet 14. april 2005 #1 Skrevet 14. april 2005 Er dette en aktuell sak eller? Jeg er eksrøyker men har tenkt at jeg aldri skal heve en moralsk pekefinger over de som ikke klarer å slutte. Men nå er jeg lei av alle sneipene som ligger overalt. Nå må røykerne ta seg sammen, kast sneipen i søpla, ikke på gata. FY! :fy:
Fixie Skrevet 14. april 2005 #3 Skrevet 14. april 2005 Det er klart det blir mye sneiper ute på gatene nå som det ikke er lov å røyke inne noen steder. Ikke så lurt å kaste sneiper i søpla nei, hvis folk ikke slukker dem orntlig først blir det mange branner rundtomkring.. Nei få satt opp flere askebegre eller søppeldunker med askebegre på
Gjest Anonymous Skrevet 14. april 2005 #4 Skrevet 14. april 2005 En ting som faktisk går an er å dytte ut gloen og slutten av tobakken og kaste den døde sneipen i søpla. Selvsagt skal man være bra sikker på at det ikke er noe glo igjen, da. Flinke kjæresten min røyker, og kaster aldri sneiper på gata. Han bruker ovennevnte metode og går med sneipen i hånda til han finner en søppelkasse. Litt sur sneipelukt, men man lukter jo uasnett når man røyker. (neste steg for å få en perfekt kjæreste er selvsagt å få han til å slutte...) Lurer forresten på om man tetter igjen sluk når man hiver sneipen ned i diverse kummer?
Cronos Skrevet 14. april 2005 #5 Skrevet 14. april 2005 Er dette en aktuell sak eller? Jeg er eksrøyker men har tenkt at jeg aldri skal heve en moralsk pekefinger over de som ikke klarer å slutte. Men nå er jeg lei av alle sneipene som ligger overalt. Nå må røykerne ta seg sammen, kast sneipen i søpla, ikke på gata. FY! :fy: Enig
Gjest Spacegirl Skrevet 14. april 2005 #6 Skrevet 14. april 2005 Jeg røyker selv, men det å kaste sneiper på bakken syns jeg er en uting. Det ser jo så stygt ut! Mye bedre å sørge for at den er skikkelig slukket og hive den i søpla. Hvis jeg ikke finner noe sted å hive den, putter jeg faktisk heller sneipen i lomma og hiver den når jeg kommer hjem.
Gjest Anonymous Skrevet 14. april 2005 #7 Skrevet 14. april 2005 Sneipene kaster jeg hvor det måtte passe meg. Har røyket siden jeg var 13 år og har ikke engang tenkt på det med sneiper. Det verst jeg vet er kjerringer som gnåler om hvor usundt der er å røyke. Jeg røyker hjemme til meg selv. og det får de godta.
Gjest Gjesta Skrevet 14. april 2005 #8 Skrevet 14. april 2005 Om man hadde fått flere askebegere så hadde det fortsatt vært mange sneiper på bakken,...Det er sneip-kasterene som burde skjerpe seg. Noen er faktisk så teite at de kaster sneipen på bakken for å demonstrere mot røykeloven,... Ta forresten en kikk utenfor uteplassene mot slutten av kvelden (en lørdag f.eks). Det ligger flere ganger så mye sneip på bakken, enn i askebegerne, og det er ikke størrelsen på askebegerne som er problemet,....(og fylla har ikke alltid skylda,..) Lurer forresten på om man tetter igjen sluk når man hiver sneipen ned i diverse kummer? Hmm...lurer jeg også på. Til slutt vil det vel gjøre det? :klø:
Gjest Anonymous Skrevet 15. april 2005 #9 Skrevet 15. april 2005 Sneipene kaster jeg hvor det måtte passe meg. Har røyket siden jeg var 13 år og har ikke engang tenkt på det med sneiper. Passer meg i grunnen utmerket. For det er slik oppførsel som vil gjøre det mer og mer vansklig å røyke der det befinner seg ikke-røykere. Snart vil det vel bli røykeforbud i parker etc (he he).
blå Skrevet 15. april 2005 #11 Skrevet 15. april 2005 Så enig så engi. Sneiper er no dritt. Samme med hundedritt. Folk klarer ikke å kaste fra seg det heller.
Gjest Anonymous Skrevet 15. april 2005 #12 Skrevet 15. april 2005 Er dette en aktuell sak eller? Jeg er eksrøyker men har tenkt at jeg aldri skal heve en moralsk pekefinger over de som ikke klarer å slutte. Men nå er jeg lei av alle sneipene som ligger overalt. Nå må røykerne ta seg sammen, kast sneipen i søpla, ikke på gata. FY! :fy: Nye røykeloven tilsier at det blir mye mere sneiper overalt. tidligere var det o en uting at damer røyka på gaten, men nå ser eg ved selvsyn at gamle kerringer også går med sneipen i handa. Den må på gaten, tråkkes på. Hvor ellers?
mcsquare Skrevet 16. april 2005 Forfatter #13 Skrevet 16. april 2005 Sneipene kaster jeg hvor det måtte passe meg. Har røyket siden jeg var 13 år og har ikke engang tenkt på det med sneiper. Det verst jeg vet er kjerringer som gnåler om hvor usundt der er å røyke. Jeg røyker hjemme til meg selv. og det får de godta. Men jeg sa jo ingenting om det å røyke, ingenting! Nyt røyken din, du. Mitt problem er bare at jeg synes at folk som røyker kaster sneipene sine overalt, bare ikke i askebegeret. Du røyker hjemme, hvor kaster du sneipene da? På kjøkkengulvet? Eller i vasken på badet?
Gjest Anonymous Skrevet 16. april 2005 #14 Skrevet 16. april 2005 Da jeg røyket selv så kastet jeg alltid sneipen i askebeger, men var det ingen i nærheten gadd jeg ikke bære den med meg for å si det sånn. Det lukter IKKE så vondt av en røyker som av en røyker som drasser med seg sneiper!!! Og tro meg, hvis allew skulle tatt med seg sneipen hjem, eller til ent askebeger så hadde det vært MYE mere plagsomt enn sneiper på bakken.
Gjest Gjesta Skrevet 16. april 2005 #15 Skrevet 16. april 2005 Huffa meg. Dette har jeg ikke vært noe flink til selv. Sjelden jeg røyker nå da, men jeg har nok kastet de litt overalt tror jeg. Ut av vinduet på blokka også da jeg ikke hadde askebeger.. :oops: Men ...skal skjerpe meg på det der...
Gjest Gjesta Skrevet 16. april 2005 #16 Skrevet 16. april 2005 Og tro meg' date=' hvis allew skulle tatt med seg sneipen hjem, eller til ent askebeger så hadde det vært MYE mere plagsomt enn sneiper på bakken.[/quote'] Akkurat det tviler jeg på.
Musemor Skrevet 16. april 2005 #17 Skrevet 16. april 2005 Jeg gikk på tur forbi en videregående skole her om dagen, og la merke at de hadde et svært spann til å kaste sneipene i (a la søppelspann). Rundt dette spannet var det hauger med sneiper.... jeg mener, alvorlig talt, er det så jævla vanskelig å treffe det??
Gjest Anonymous Skrevet 16. april 2005 #18 Skrevet 16. april 2005 Sneipa, nei, er du gal - jeg kaster vel ikke dem jeg???? (dem har en egen box i bokhylla, i tilfelle jeg en dag går tom - men nå er det blitt en del hyller med mange rare bokser... etterhvert... årenes løp osv...) Men jeg synder når jeg tygger feks en tyggis, da kan jeg spytte den midt på gata - helst ut i veien, og særlig når jeg er rasende sinna... vega
Gjest gjesta Skrevet 17. april 2005 #19 Skrevet 17. april 2005 Er dette en aktuell sak eller? Jeg er eksrøyker men har tenkt at jeg aldri skal heve en moralsk pekefinger over de som ikke klarer å slutte. Men nå er jeg lei av alle sneipene som ligger overalt. Nå må røykerne ta seg sammen, kast sneipen i søpla, ikke på gata. FY! :fy: Heller be de øverste sjefene om å sette opp de søppelbøttene! Gidder ikke ha illeluktende sneip i lomma hver dag bare fordi jeg ikke finner "fire-proof" søppel....... :o :o
Tuddelidu Skrevet 17. april 2005 #20 Skrevet 17. april 2005 Jeg gikk på tur forbi en videregående skole her om dagen, og la merke at de hadde et svært spann til å kaste sneipene i (a la søppelspann). Rundt dette spannet var det hauger med sneiper.... jeg mener, alvorlig talt, er det så jævla vanskelig å treffe det?? Sånn var det der jeg gikk også. En dag ble alle røykerne kommandert ut for å plukke opp etter seg, mens vi andre fikk sitte inne og se på (liten skole, alle vet hvem som røyker og ikke, og store vinduer fra kantina og ut mot "røykeplassen" )
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå