Gjest Anonymous Skrevet 13. april 2005 #1 Skrevet 13. april 2005 Eventuelt hvorfor ikke Kansje drikker du fordi drikken er god, for eksempel god vin til god mat? Kansje drikker du for å komme i party-humør? Eller drikker du for å bli fri fra egne hemninger eller egen usikkerhet? En annen måte å stille spørsmålet på kunne vært: Hva bruker du alkohol til?
Gjest Bellatrix Skrevet 13. april 2005 #2 Skrevet 13. april 2005 Jeg tar meg et glass vin eller en rusbrus 4-5 ganger i året. Fordi det er godt. Hvis jeg drikker vin er det ved siden av god mat.
Gjest Nin@ Skrevet 13. april 2005 #3 Skrevet 13. april 2005 Drikker vin til maten av og til, blir som regel ikke oftere enn 6-7 ganger i året. Da fordi jeg liker å drikke vin til et godt måltid av og til. Faller ikke for fristelsen til å ta mer enn 2 glass, da jeg ikke synes noe om følelsen av å bli beruset. Grunnen til at det blir såpass sjelden er fordi jeg bor litt utenfor allfarvei, og som regel ønsker jeg å kjøre hjem etterpå. Drikker av og til vin til maten hjemme da.
Cronos Skrevet 13. april 2005 #4 Skrevet 13. april 2005 Drikker veldig sjelden. Og da kun for å bli full. Liker ikke smaken. Og heller ikke effekten. Kun en sjelden gang.
nessi Skrevet 13. april 2005 #5 Skrevet 13. april 2005 Drikker alkohol fordi jeg synes det er godt. Vin og øl er godt til maten, men det er også godt å ta et glass vin når man skal sette seg ned og slappe av. Blir godt døsen i kroppen. Drikker vin til maten stort sett hver fredag og/eller lørdag. Har vi mannens datter hos oss blir det et glass, ellers blir det kanskje noen ekstra. Drikker gjerne på fest, men kan ha det like gøy uten som med. Litt godt å slippe hemmningene litt ekstra nå og da.
Gjest Anonymous Skrevet 13. april 2005 #6 Skrevet 13. april 2005 Jeg liker rusen, så det er en fin måte å avslutte uka på.
Gjest Gjesta Skrevet 13. april 2005 #7 Skrevet 13. april 2005 Jeg drikker ikke alkohol mere enn sånn ca annenhver nyttårsaften fordi jeg føler ikke at det er riktig for meg lenger . jeg liker ikke smaken eller rusen, så det gjør meg ingenting å ikke drikke.. Men når jeg først drikker, så gjør jeg det virkelig. da er det for å bli full , skikkelig full og kunne gjøre og si ting en ellers ikke gjør annet enn på kvinnegiuden da Jeg har ikke noe imot at andre mennesker drikker og koser seg med et glass vin,øl eller noe...det er bare koselig, men selv har jeg aldri helt oppdaget at det går an å kose seg med alkohol.... har vel aldri blitt helt voksen da,
Mossa Skrevet 13. april 2005 #8 Skrevet 13. april 2005 Øl drikker jeg på varme sommerdager, eller når jeg har arbeidet hardt og er svett og sliten. Iskald øl som lager dugg på glasset...himmelsk. Ellers kan jeg drikke rusbrus/øl/vin når jeg skal/er på fest...for å bli pussa, rett og slett!!
Gjest Madam Felle Skrevet 13. april 2005 #9 Skrevet 13. april 2005 Drikker ikke alkohol, for jeg blir bare dårlig av det. Spiller ingen rolle hvor lite jeg drikker, for dårlig blir jeg uansett.
aline Skrevet 13. april 2005 #10 Skrevet 13. april 2005 drikker stort sett ikke lenger, men om jeg drikker så tar jeg meg en budweiser eller to, fordi jeg innimellom har lyst på noe med litt smak. (drikker stort sett bare vann) tåler ikke rødvin lenger, og det som er såååååå godt, så hadde jeg kunnet, så hadde jeg drukket rødvin. drikker ikke hvitvin i særlig grad rett og slett fordi jeg ikke synes det er spesielt godt. synes sprit smaker pyton, og drikker ikke ting jeg ikke synes er spesiellt godt! drikker aldri for å bli full, ei heller for å miste hemninger eller komme i partyhumør. gjorde det før, men har blitt for kontrollfreak.... :oops: så jeg liker ikke å være brisen engang, fordi jeg ikke da har full kontroll lenger. men blir tatt for å drikke allikevel, så de hhemningene jeg har forsvinner med partyhumøret... helt uten drikke. :oops:
Gjest Anonymous Skrevet 13. april 2005 #11 Skrevet 13. april 2005 Drikker lite, og da mest et eller to glass rødvin til mat. Liker ikke å bli full lengre...
aline Skrevet 13. april 2005 #12 Skrevet 13. april 2005 Drikker ikke alkohol' date=' for jeg blir bare dårlig av det. Spiller ingen rolle hvor lite jeg drikker, for dårlig blir jeg uansett.[/quote'] kjenner meg igjen der ja! også blir jeg så fryktelig dårlig dagen etterpå, også uansett hvor lite jeg drikker.... heeele dagen etterpå, trenger stort sett badet i nærheten selv sent på kvelden dagen etter.... :-? like greit å la være.
Sheba Skrevet 13. april 2005 #13 Skrevet 13. april 2005 Fordi jeg synes øl er kjempegodt, og jeg har stor sans for å bli litt bedugget sånn innimellom. Liker følelsen, rett og slett! (kunsten er å stoppe før man blir dritings og atal!)
Gjest Embla s Skrevet 13. april 2005 #14 Skrevet 13. april 2005 Jeg drikker veldig sjelden. Jeg er litt som Aline - liker ikke følelsen av å ikke ha full kontroll, liker ikke følelsen av å bli sløvet i fht dømmekraft, tenkning, artikulasjon og motorikk! De gangene jeg drikker er: * kan en uhyre sjelden gang få lyst på en kald øl. Da kan jeg like gjerne drikke Clausthaler/lettøl som pils. * for å glede noen som syns det er veldig hyggelig å kose seg med vin sammen med meg. Da blir det som regel til at jeg nipper til et glass eller høyden to. Syns vin kan være veldig godt, og koser meg med det. (men var det totalt opp til meg, kunne jeg godt vært foruten..) * På fest. Syns det er kjedelig å være edru på fest der alle andre drikker. Er på slike fester 2-3 ganger i året, og syns det er mer en nok - er ikke min favorittsyssel, men en sjelden gang i blant er det morsomt og hyggelig! * Innimellom når jeg er sammen med gode venner som drikker litt, kan jeg få lyst til å drikke selv. Andre ganger kan jeg nippe til et glass en hel kveld, og ha det helt fint med det. Hadde jeg kun omgått avholdsmennesker hadde det ikke vært noe problem eller savn, det er som sagt uhyre sjeldent jeg får virkelig lyst på å drikke.
Gjest Madeline Skrevet 13. april 2005 #15 Skrevet 13. april 2005 Jeg kan ta et glass til maten en sjelden gang. Har ikke sansen for de som drikker for å bli fulle. Det blir bare dumt.
Lia Skrevet 13. april 2005 #16 Skrevet 13. april 2005 Drikker gjerne vin til god mat. Men nå er jeg gravid, så da blir det ikke alkohol her i gården.
LilleBille Skrevet 13. april 2005 #17 Skrevet 13. april 2005 Drikker stort sett bare vin - hvitvin - og drikker fordi det er godt - og jeg koser meg med det. Kan godt drikke bare vin - eller ha det til mat - og like gjerne kose meg med et glass alene - som i hyggelig lag. Drikker av og til sherry .. men det er stort sett bare som kosedrikk ved siden av matlaging. Ser ingen grunn til å drikke noe jeg ikke liker.
Gjest Gjesta Skrevet 13. april 2005 #18 Skrevet 13. april 2005 Drikker alkohol ytterst sjeldent, og de få gangene jeg drikker har jeg alltid problemer med å skjønne hvorfor jeg drakk dagen derpå når fyllesyken herjer i bein og marg :-? Men jeg er som Cronos, liker hverken smaken eller virkningen den gir.
Gjest Gitte Skrevet 13. april 2005 #19 Skrevet 13. april 2005 alle her drikker jo ytterst sjeldent jo... har det noe med alder å gjøre? vi er ute ca annenhver helg, og av og til fredag og lørdag... drikker enten øl eller bacardi. drikker fordi jeg liker rusen (hvis jeg ikke drikker for mye), for å miste litt hemninger og slå meg mer løs... har det som regel kjempemoro i fylla vi, men kanskje jeg er yngre enn de fleste her (20)
nat26 Skrevet 13. april 2005 #20 Skrevet 13. april 2005 Jeg synes det er godt med vin/øl til god mat.Godt å slappe av foran tv'en med ett glass rødvin i helgene.Men nå er jeg gravid så jeg drikker ikke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå