Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Hei!

Jeg er arbeidsledig å er blitt innkalt til Jobbklubb(Amo kurs) i 4 uker.

Synes det er veldig fint at jeg skal det, men lurer på om det er noen her som har vært på det og kan fortelle meg hva kurset går ut på?

Vet at vi skal lære å skrive CV og søknad riktig, men skjønner ikke helt hva vi gjør der i 4 uker...?(tar jo ikke 4 uker å lære det mener jeg....) Jeg føler jeg har en fin CV mal og søker jobber for harde livet, men har dersverre vært uheldig å bare "nesten" fått jobben :)

Takknemlig for svar! :)

Videoannonse
Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

Ingen aning, men du får deg jobb - det er jeg skråsikker på! :-)

Gjest Anonymous
Skrevet

Ofte er deltakerne mer kvalifisert enn kursholderen fra Aetat...

Kurset varer såpass lenge fordi:

1. Aetat behøver dokumentasjon på at de gjør noe "bra" i forhold til politikerne som har ebstemt at Aetat skal gjøre noe for de arbeidssøkende

2. Aetat ønsker å dra tiden ut slik at de har nok å gjøre. Dessuten må folk som skal lede kurset sysselsettes.

3. Aetat er statlig og følgelig er begrep som effektivitet helt ukjent for de ansatte

Gjest meja i.l.
Skrevet

Går på jobbklubb. Det er en privat skole som holder kurset for aetat. Skriver cv og søknader ja. Men har også masse trening i jobbintervjuteknikk. Mye refleksjon. Hele tiden kan vi få hjelp av veldig flinke lærere, til feedback osv. Vi jobber også med nettverksbygging og kartlegger kompetansen vår.

Skrevet

Også er det veldig sosialt. Man skravler og drikker kaffe og treffer andre i samme situasjon som deg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...