AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #1 Del Skrevet 1. februar 2019 Jeg føler at jeg ikke klarer å handle sånn at det blir billig.. En tacomiddag feks, så må jeg jo ha kjøttdeig, salat, rømme, mais, lefser, ost osv, og da er man oppe i 200 kroner. Pålegg og brød er dyrt. Brød 30 kroner, en skinkepakke nesten 30 kroner, agurk 20 kroner, juice 30 kroner. Skal jeg ha kyllinggryte så må jeg jo ha kyllingfilet som er dyrt, fløte, nanbrød, andre ingredienser. Hvordan klarer dere å handle middag for under 100lappen? Anonymkode: 7ab8c...058 3 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/ Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #2 Del Skrevet 1. februar 2019 Planlegger slik at jeg alltid har mat liggende i fryser/kjøleskap/matskap. Dette er mat som er kjøpt inn på tilbud/datovarer etc. Så jeg kjøper nesten aldri mat på fullpris. Anonymkode: 5e4ca...1c1 8 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879434 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #3 Del Skrevet 1. februar 2019 Sjekk diskene i butikkene med varer som har kort dato. De er ofte på 50% tilbud. Rema 1000 og Kiwi har billige alternativ😊 Anonymkode: 0dfdc...4e3 3 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879443 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #4 Del Skrevet 1. februar 2019 First price har mye bra/ok😊 Anonymkode: 0dfdc...4e3 4 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879446 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Belima Skrevet 1. februar 2019 #5 Del Skrevet 1. februar 2019 Jeg må prøve å handle så billig som mulig selv. Jeg går i butikken som stenger kl 2300 rett rundt kl 2200. Da legges de varene som går ut på dato i billigdisken. Andre butikker sorterer om morgenen, så da prøver jeg å gå tidlig for å sjekke i de. Det er sjelden eller aldri varer igjen på ettermiddagen her jeg bor. 1 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879452 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #6 Del Skrevet 1. februar 2019 Prøver ikke oppnå noen middag under 100 kroner. Pleier å bruke rundt 300 på mat dagen. Anonymkode: f63f1...08c 1 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879462 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #7 Del Skrevet 1. februar 2019 Varer som er nedsatt pga. dato (yogurt, melk) Last med mattilbud på telefonen og se ukentlig på tilbud. Det er ofte mange gode tilbud på butikkene, f.eks -40% på all tacotilbehør, tilbud på mais, rømme, knekkebrød, juice, pålegg Kjøp brød sent på kvelden. Da setter de ned prisen for de skal pakkes bort (kjøp mange og frys dem) Kjøp first price o.l grønnsaker. Det er mye billigere. Bunnpris har billig laks og kylling (30kr) Anonymkode: 816dc...222 1 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879473 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #8 Del Skrevet 1. februar 2019 Bruker du alt du kjøper til taco opp da? Om du har rømme, mais, ost osv igjen så må du bare prøve å bruke de ingrediensene i en annen middag. Dermed bruker du gjerne 200 en dag, og så ingenting i to dager for du har det du trenger hjemme. Du kan f.eks lage pizza, om du har mel liggende hjemme kan du lage en kjapp pizzabunn, bruk rester av kjøttdeig fra taco, mais og ost til pizzaen, så lager du en rømmedressing av rømmerestene. Så har du plutselig en helt ny middag som ikke kostet noe. Anonymkode: 8b13e...f1a 20 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879474 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #9 Del Skrevet 1. februar 2019 18 minutter siden, AnonymBruker said: Jeg føler at jeg ikke klarer å handle sånn at det blir billig.. En tacomiddag feks, så må jeg jo ha kjøttdeig, salat, rømme, mais, lefser, ost osv, og da er man oppe i 200 kroner. Pålegg og brød er dyrt. Brød 30 kroner, en skinkepakke nesten 30 kroner, agurk 20 kroner, juice 30 kroner. Skal jeg ha kyllinggryte så må jeg jo ha kyllingfilet som er dyrt, fløte, nanbrød, andre ingredienser. Hvordan klarer dere å handle middag for under 100lappen? Anonymkode: 7ab8c...058 Man må jo tenke gjennomsnittspris:) For du spiser vel ikke opp alt kjøttdeigen, lefsene, mais, rømme, salat, osv. ikke sant(ikke alene i alle fall)? Det blir jo rester. Så spiser du taco to dager på rad så er du jo nede i 100kr per dag, og har sikkert fremdeles f.eks, salat, rømme osv. igjen. Da blir det jo enda rimeligere om du bruker dette til noe annet. Cluet er å bruke opp rester. Ett tips er å planlegge en menyliste. F.eks. om jeg vil ha burger i løpet av uka, og vil ha salat på burgeren, så bør jeg ha flere middager som også skal ha salat til så jeg ikke kjøper et helt salathode for å ha et løv eller to på burgeren så blir resten dårlig og må kastes:P Setter det litt på spissen, men du skjønner. Oste-skalker kan skjæres i terninger eller raspes og ha på pizza, lasagne osv. Middagsrester kan porsjonsfryses og varmes til middag eller lunsj. Benytt deg gjerne av tilbud, men pass på at det faktisk ER tilbud, se på kilosprisen før og etter prisjustering. Så en gang "salg" på grandiosa og butikken var ranet for grandis. Den var satt ned 10 øre:P Dropp gjerne også sånne toro-poser i så stor grad som mulig, lag selv fra bunnen, mye billigere. Bruk billige råvarer som løk, bønner, linser, etc., helst i store kvanta(billigere kilospris) Om du absolutt vil ha noe lettvint så er disse suppene som bla. rema har i sånne plastikkposer ikke så dumme, 50kr og så har du middag i 3-4 dager, særlig om du har nanbrød til:) Eneste jeg kjøper ferdig er ting som bakes; knekkebrød/brød, nanbrød, hvitløksbrød ol. Ellers lager jeg stort sett fra bunnen, men er lov å jukse litt;) Anonymkode: fd5b0...9b4 10 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879542 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Kontorotta Skrevet 1. februar 2019 #10 Del Skrevet 1. februar 2019 Anonym over her er inne på viktige ting. Planlegging. Hos oss spiser vi som regel opp karbonadedeigen og lefsene vi har til Taco, men salat, rømme osv blir der som regel litt igjen av. Da planlegger vi mat som vi kan bruke dette i dagen etter. Kjøpes det inn spesielle råvarer til en annen rett, prøver jeg å finne andre middager i de påfølgende dagene hvor overskuddet av de samme råvarene kan brukes. 6 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879577 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #11 Del Skrevet 1. februar 2019 Kjøp det billigste alternativet, finnes billigere merker Anonymkode: 26e81...84f 2 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879581 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #12 Del Skrevet 1. februar 2019 Du kan rett og slett ikke bestemme at "i dag skal jeg ha kyllinggryte", og så dra på butikken og kjøpe alle ingredienser til fullpris. Da blir det selvfølgelig dyrt. Ser over tilbud hver søndag, i app. Ser så over hva jeg har i skap og fryser. Vurderer hva som er i sesong (og med det billig og godt). Setter opp en ukesmeny. Ofte handles det inn til hele uka for 300 kr, med mye god mat, grønnsaker, kjøtt og fisk. Alt jeg ikke får på tilbud handles på Kiwi eller Rema. Fyller opp med bønner, linser, ris og sauser fra innvandrerbutikk. Pålegg: Kjøper ribbe til 30 kr kiloen i desember, Kalkun til 40 kroner kiloen.... Steker opp, skjærer i tynne skiver, vakumpakker, fryser. Det er 1/10 av prisen det tar for kjøttpålegg. Smaken er bedre, og det er mye sunnere. Lefser, brød, tacokrydder, salsa og mer lager jeg selv. Først og fremst på grunn av smaken, men er jo et pluss at man sparer mye. Anonymkode: 075a4...13c 5 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879606 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #13 Del Skrevet 1. februar 2019 Vi er en familie på 5, bruker ca 7500 på mat og dagligvarer i mnd. Det stemmer med SIFOs budsjett i en familie på vår størrelse. Vi baker brød selv. Det har faktisk ganske mye å si for budsjettet, da et OK brød på butikken kostet 30kr, mens jeg kan bake to brød for 25kr. (Kjøper brødblanding) vi bruker 1 brød hver dag. Istedet for 900kr på brød, bruker vi under 400kr. Jeg baker også nanbrød/pizzabunn og andre sånne ting selv. Vi har skjelden taco, men lager heller vårruller som har billigere ingredienser. (Kål,gulrot,kyllingkjøttdeig og nudler) nudler og vårrullpapir kjøper jeg på thaisjapper, der er det billigere og du får mer for pengene. Vi sjekker alltid 50%boksen i butikken. Ofte er det gode varer der vi kan lage middag av. Denne uka har vi spist kylling, fiskekaker og svineknoke (lapskaus) fra den boksen. I tillegg fant vi melk, så vi kjøpte en god del av det. Vi putter det vi ikke trenger med en gang i fryseren. Jeg har matsmart appen. Da får jeg se tilbudene de forskjellige butikkene har. Nå har f.eks prix 3 for 2 på kaffe. Da kjøper jeg så vi har en stund. Rene matvarer kjøper vi av first price. Juice, laks,torsk, potet, gulrot etc er det samme om det står first price eller jacobs på. Gulrota er kanskje litt mer krølla og juicen kommer i en stygg innpakning, men smaken er god. Har vi gjester, har jeg en karaffel til juicen 😉 Det hjelper å bare bli litt mer fokusert på hva ting koster. Man kan bli overrasket noen ganger. Anonymkode: 4e020...2c8 5 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879644 Del på andre sider Flere delingsvalg…
prettylittlemisfit Skrevet 1. februar 2019 #14 Del Skrevet 1. februar 2019 Kjøper mest mulig på tilbud. Kjøttdeig lager samboer og moren selv, samt fiskekaker. Frukt og grønt på kiwi, fisk er enten fiska selv eller kjøpt fra private. Vi høster også mye av grønnsakene selv, som tomat, agurk, squash, paprika, også forskjellige urter og chili. Nå er sesongen selvfølgelig over. Plommer og epler fra trær hos hans besteforeldre og naboen. (Vi har lov, haha). Han brygger øl og lager vin selv, jeg kjøper all brus fra sverige, på maxgodis. Kjøper mye på 3 for 2, og bruker coop sin app og får mye på tilbud og ting gratis der. Vi(han) lager det meste fra bunnen og da blir det egentlig billigere. Jeg har ingenting i mot first price og andre billigmerker. Lager litt ekstra i gangen, fryser ned. Men synes vi bruker mye penger på mat uansett, det har blitt ganske dyrt de siste årene, husker jeg kunne kjøpe 0,5l cola for 11,90, og 1,5l for noe å 20.. 2 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879652 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Sliten&kjørt52 Skrevet 1. februar 2019 #15 Del Skrevet 1. februar 2019 (endret) Finn aktuelle tilbud i alle kundeaviser Ukens Tilbudsaviser | Spar Penger i Dag | tilbudsuken.no Klikk på linje over. OG Evt. søk produkt du leter etter \ trenger i \ i kombinasjon med linken... a. Endret 1. februar 2019 av Sliten&kjørt51 2 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879669 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #16 Del Skrevet 1. februar 2019 1 time siden, AnonymBruker skrev: Jeg føler at jeg ikke klarer å handle sånn at det blir billig.. En tacomiddag feks, så må jeg jo ha kjøttdeig, salat, rømme, mais, lefser, ost osv, og da er man oppe i 200 kroner. Pålegg og brød er dyrt. Brød 30 kroner, en skinkepakke nesten 30 kroner, agurk 20 kroner, juice 30 kroner. Skal jeg ha kyllinggryte så må jeg jo ha kyllingfilet som er dyrt, fløte, nanbrød, andre ingredienser. Hvordan klarer dere å handle middag for under 100lappen? Anonymkode: 7ab8c...058 Samme her, vi er en familie på tre, meg og to tenåringsdøtre. Alle normal vektige, vi bruker ca 10 000 på mat pr.måned. fatter ikke hvordan folk kan ligge på 4000-5000. Vi handler stort sett på Kiwi, og noe på Meny, en som er vegeterianer. Vi spiser sunt, mye frukt og grønt, en god del PM, og det koster ca 1000 kanskje pr.måned. Matpakker til jentene , vi kjøper aldri first price , orker ikke , ser udelikat ut i pakkene. Men det er inkludert helge godis, vi bruker ikke mye rødt kjøtt, blir karbonadedeig på lørdag til taco og kanskje en dag til pr.uke. Inkludert vaske saker og toalett papir . Anonymkode: 43316...efb 3 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879706 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Sliten&kjørt52 Skrevet 1. februar 2019 #17 Del Skrevet 1. februar 2019 (endret) 3 timer siden, AnonymBruker skrev: vi kjøper aldri first price , orker ikke , ser udelikat ut i pakkene. – Kjedene «trasher ned» egne merkevarer Forskningssjef Arne Dulsrud (SIFO) mener det ikke bare er næringsinnholdet, men også kvaliteten, som er det samme i mange av billigproduktene. – Kjedenes egne merkevarer er ofte ikke noe dårligere enn originalene. Hadde forbrukerne oppdaget det, ville alle kjøpt de billigere variantene. Men når pris ikke reflekterer kvalitetsforskjell blir forbrukeren forvirret. Han sier kjedene spiller bevisst på at det er forskjell i betalingsvillighet hos dem som skal kjøpe maten. – Kjedenes egne merkevarer får ugunstig plassering, billigere utseende på logo eller de blir «trashet» litt ned, sier Dulsrud. ... Fra https://www.nrk.no/livsstil/du-kan-spare-tusenlapper-pa-a-velge-billigprodukter-1.14002359 Hva er best, First Price og X-tra eller dyrere merker? - Aftenposten Stor pristest: Kjedenes egne varer er inntil 84 prosent billigere! - Dinside Pristest pålegg - Mye å spare på å velge butikkenes egne merkevarer ... Hvorfor selges identiske produkter til ulike priser? - Forskning.no TS, klikk over, og lær... Kjøpte 10 kilo vaskepulver i går, IIRK 123 Kr. ... EN LØK er En Løk, -EN SOSS er En Soss ... Edit... SJEKK KILOPRIS -Sett noe Kaviar på tube ER DYRERE I Stor tube... ER EN GRUNN TIL ATT ¨Reitan@CO¨ SITTER GREIT I DET .... a. Endret 1. februar 2019 av Sliten&kjørt51 10 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879742 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #18 Del Skrevet 1. februar 2019 Kjøp flere pakker kjøttdeig når det er på tilbud og legg det i fryseren. 1 kg ost er også ofte på tilbud, og kan lagres i mange måneder i kjøleskap når ikke de er åpnet. Når du åpner den kan du evt. dele den og fryse halve i en pose med minst mulig luft. De holder seg ganske greit i ca en måned i frysen, men de blir gradvis tørrere. Tin den ved å legge den i kjøleskapet dagen før. Det var ofte 40% på Taco-ting på Meny i fjor, i hvert fall. Kjøp inn saus og andre ting som kan ligge. Du kan få 2 brød for 46 kr på Coop Extra, uansett type. Kutt dem i skiver i butikken og frys ned. De tiner ganske fort og blir ikke tørre hvis du legger dem spredt ut enkeltvis i en plastpose på ei steikeplate. Alternativt kan du legge dem i kjøleskapet kvelden før. Sunniva ferskpresset appelsinjuice koster 23 kr for en liter på Coop Extra og Rema. Som alternativ til kyllingfillet kan du kjøpe frosne kyllinglår i pose. De er dramatisk mye billigere, spesielt når de er på tilbud. Hvis du steiker dem møre i ovn først er det lett å ta av kjøttet. De store fløtekartongene har lavere literpris enn de små, men det forutsetter at du trenger så mye i løpet av få dager. Anonymkode: 28d35...f25 9 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22879760 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #19 Del Skrevet 1. februar 2019 Vi handler billigste alternativ der som det ikke er stor kvalitetsforskjell. F.eks. var vi på Bunnpris i går og handlet tacoingredienser. Da la jeg merke til hvor utrolig mye billere First Price-produktene var enn Santa Maria, eller hva det heter. Det var kanskje 1/3 eller 1/4 av prisen. 5 kr for sett med tacoskjell, saus og krydder! Under 10 kr for tortillas. Det ble en rimelig middag. Bortsett fra grønnsakene da, som er dyre. 20 kr for agurk, for eksempel. 25 kr for tomatene, pluss paprika. Anonymkode: 29a86...a7c 4 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22880060 Del på andre sider Flere delingsvalg…
AnonymBruker Skrevet 1. februar 2019 #20 Del Skrevet 1. februar 2019 Jeg har ikke noe spesielt billig matbudsjett, uten at vi på noen måte lever noe luksusliv med ekslusive, dyre matvaner. Kjøper f.eks. aldri biff vanligvis. Kanskje et par ganger i året bare, når jeg har besøk. Ellers spiser vi helt vanlige hverdagsmiddager, jeg og tenåringen min. Kanskje handler jeg litt mye snacks i helgene da, men... Handler fast på Rema og Kiwi, fordi der er det billigst. Handler en sjelden gang på Coop, da de har enkelte varer der som de to andre butikkene ikke fører. Så da må jeg til Coop, selv om de er mye dyrere. Handler aldri full handel der, kun enkeltvarer som ikke fås hos de andre. I tillegg GÅR jeg i butikken. Bruker trillebag og fyller den når jeg handler 1-2 ganger i uka. Jeg kjører aldri til matvarebutikken, rett og slett fordi jeg ikke har bil. Sparer jo en del på å gå til fots og ikke ha/bruke bil i butikken hele tiden. Gratis trim? 🙂 Det er vel det jeg gjør for å minske matbudsjettet. Anonymkode: d9b30...b07 2 Lenke til kommentar https://forum.kvinneguiden.no/topic/1253292-hvordan-klarer-dere-handle-billig/#findComment-22880085 Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå