Gå til innhold

Flere som ikke har dyne eller teppe når barna sover?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min 2 åring nekter å ha dyne på. Helt siden han var mindre skubbet han dynen over sengen, og fikk han det ikke til så var han kjempesint og kavde på til dynen var vekke. 

Etterhvert fant vi ut at vi orker ikke tvinge dyne på han, satt varmekabler på slik at det er fint temperatur inne på rommet, så han ikke frøs. Han er over 2 år nå og slik er det nå hos oss. Varmt og godt på rommet, han fryser aldri. Har pysjamas på. Flere som har det slik? Er det håp om at han kanskje vil sove med dyne på når han forstår mer? Det går egentlig fint for oss at han ikke har dyne på så lenge vi har det varmt på rommet. 

Anonymkode: 817a9...7cf

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De fleste barn gjør slik, derfor finnes det soveposer blant annet. Her tar vi heller på langermet pysj, holder varmen slik. Dynen forsvinner i løpet av natten uansett.

Anonymkode: c523d...7eb

  • Liker 2
Skrevet

Sønnen min er 7 år å begynner alltid med å ta på dyne men går ikke lange tiden før den er sparket av igjen.Han gjør det i søvne så han vet om at han gjør det,så noen ganger kan han våkne om natten av at han er kald å tar på seg dynen igjen å sover videre.

Anonymkode: 0622e...53b

Skrevet

Vår lille på 1,5 år nekter å sove med dyne.. Får på seg en ullfleecedress utapå pysjen, og det har funka fint hittil.. 

Anonymkode: 4491c...e79

Skrevet

Min på 1,5 år legges med dyne, men den forsvinner i løpet av kort tid. Legger seg gjerne oppå, med hodet i fotenden. Har som deg fin temperatur på rommet og pysj, det fungerer supert 😊 Er aldri kald.

Anonymkode: d8b84...2e0

Skrevet

Ja dette er jeg godt kjent med, min datter på 1,5 gjør akuratt det samme, ho vil ikke ha den på, selv om rommet kan være kaldt, har prøvd med sovepose, noe som hemmer at hun får snudd seg så det liker hun heller ikke

Anonymkode: 0c674...f7a

Skrevet

Mine har også nektet dyne/teppe siden første dag. Eldste begynte å bruke sin rundt 3-4 års alderen. Minste sin ligger fortsatt bare i fotenden av sengen

Anonymkode: e5d73...a16

Gjest BearMama
Skrevet

Har 19 grader på rommet og pysj på.

 

Skrevet

Før sparket de alltid dynen vekk. Så la jeg dynen over dem igjen når jeg sjekket dem. Hvorvidt de liker dynen eller ei kommer helt an på temperaturen. Er det varme sommertilstander så ryker dynen, og er det frisk vintertilstand så rigger de seg godt til rette under dynen. 

Men barn er forskjellige og har forskjellige ønsker og behov. Takk gud og lov for det. Jeg synes hvertfall det hørtes bedre ut å løse varme på den måten enn å tvinge på barnet sovepose. Jeg tenker at de har vel sine grunner, og at de setter sikkert mer pris på dynen når de blir eldre. 

Skrevet

Helt likt her. Vi bruker ullpysj og har varmekabler på rommet. Dyner er artig synes de, men blir fort sparka av..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...