Gå til innhold

Spania frakter migranter med buss til Nord-Europa.


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er ikke dette i tråd med Marrakesh da? 

Skrevet

Det latterligste er da at Europa i det hele tatt lar de såkalte båtflyktningene, som i hovedsak er unge, friske menn, komme i land i Spania. Og om spanske myndigheter er tåpelige nok til å la dem gå i land, ja, så burde de vitterlig ta seg av dem selv. 

Merker at jeg får stadig større forståelse for Brexit, når Skandinavia, Tyskland og Nederland virkelig tar imot disse bussene.

  • Liker 2
Skrevet
5 timer siden, Madame Butterfly skrev:

Er ikke dette i tråd med Marrakesh da? 

Det er helt klart forbudt og brudd på Schengen systemet. At Spanske myndigheter hjelper de å ta seg ulovlig inn og gjennom Frankrike er helt utrolig. En annen president en Macron hadde sprekt av raseri.

  • Liker 3
Skrevet

Dette er

1. misbruk av Schengenordningen

2. grovt misbruk av Schengenordningen

3. straffbart av Spania

Tar de imot i sitt land, tar de også ansvaret for dem. Men så har vi den presidenten i Frankrike da. Han ønsker dem nok velkommen også som transittland. Med en annen president ville det vært annerledes med grensestyrker og grensekontroll. Stakkars Europa med slike politikere, sier jeg.

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...