Gå til innhold

Medisiner i barnehagen


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Er det noen som vet om det er lov å be de ansatte i bhg om å gi barnet antibiotika etter lunsjen? Barnet er ikke syk lenger men må bli ferdig med kuren i et par dager til. Det er snakk kun om ørebetennelse barnet fikk for 4 dager siden og barnet har vært hjemmet disse dagene. Barnet har ikke vondt eller feber lenger. Allmenntilstanden er også fin. 

Anonymkode: ee230...949

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, men det må skrives på et skjema som de har i barnehagen om at de skal gi og hva  de skal gi. Her må den som er ansvarlig signere at medisinen  er gitt. Bare spør i barnehagen din 😊

  • Liker 2
Skrevet

Barnet vår fikk antibiotika fra barnehagen.  Tror du på forhånd må ha dosert riktig mende og personalet kan si nei.

Skrevet

Tussen takk til dere som svarte! Trodde ikke det var innenfor for dem å gi antibio. Ser nå dette her er vanlig. Skal spørre dem i morgen. 

Anonymkode: ee230...949

Skrevet

I vår barnehage gir de ikke medisiner, det må foreldrene gjøre. Selv om det blir midt på dagen.. Så hør med barnehagen hva praksis er der du :)

Anonymkode: 970a8...b22

Skrevet

Vår fastlege sa nei til det. Han har vel ikke akkurat myndighet, men satte opp andre tidspunkt. Hans erfaring var dårlig, og barnehagen er selvsagt glad for å slippe. Det er en del styr rundt det og hvem har egentlig ansvaret hvis det går galt? Spør i din bhg om de har erfaring med rutiner rundt dette, og om de i det hele tatt gjør det.

Anonymkode: 58282...83f

Skrevet

Lov å spørre har du imidlertid :) 

Anonymkode: 58282...83f

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...