Gjest gjesta Skrevet 3. april 2005 #1 Skrevet 3. april 2005 Hvem betaler den for dere? Eller betaler dere den selv? Vi har budsjett på 60.000,- Tviler på reisen kan inkluderes...?
Snutus Skrevet 3. april 2005 #2 Skrevet 3. april 2005 Vi betaler bryllupsreisen selv. Vi regner ikke denne utgiften som en del av bryllupet.
linky Skrevet 3. april 2005 #3 Skrevet 3. april 2005 Vi betaler bryllupsreisen selv. Vi regner ikke denne utgiften som en del av bryllupet. Samme her!
Gjest gjesta Skrevet 3. april 2005 #5 Skrevet 3. april 2005 Ok.. Har alltid drømt om Venezia.. Men har hørt det lukter kloakk & det snart er oversvømt der.. Ikke lenger som det var?
Gjest Snutus (ikke innlogget) Skrevet 3. april 2005 #6 Skrevet 3. april 2005 Ok.. Har alltid drømt om Venezia.. Men har hørt det lukter kloakk & det snart er oversvømt der.. Ikke lenger som det var? Venezia er vakkert, men det er lurt å dra utenom turistsesongen. Jeg var der i november i fjor og slapp da å stå i kø overalt. Jeg kjente ikke noe kloakklukt. Du bør være obs på at Venezia er en av de dyreste byene i Italia.
Gjest gjesta Skrevet 3. april 2005 #8 Skrevet 3. april 2005 Venezia er vakkert, men det er lurt å dra utenom turistsesongen. Jeg var der i november i fjor og slapp da å stå i kø overalt. Jeg kjente ikke noe kloakklukt. Du bør være obs på at Venezia er en av de dyreste byene i Italia. Dyr... oops!! .. ok. da er det nok bedre å ta en plass som man ikke trenger å spikke & spare...
Tigi Skrevet 3. april 2005 #9 Skrevet 3. april 2005 Vi betaler selv, den kommer på 40.000kr, og er ikke inkludert i selve bryllupsbudsjettet.
Olifant Skrevet 3. april 2005 #10 Skrevet 3. april 2005 Et godt budsjett alternativ kan være Toscana. Vi leier hus der i September for 4000 kr for en uke (stort hus med 3 soverom, trenger velikke det når man skal på bryllupsreise så da burde man kunne få noe billigere)... flybilletter har fi fått for 1500 kr tur-retur (vi flyr inn til Roma med SAS og ut fra Pisamed Norwegian)... Man kan jo eventuellt kombinere Toscana med andre områder i Italia evt franske rivieraen....
Nellie Cortado Skrevet 3. april 2005 #11 Skrevet 3. april 2005 Vi ønsket oss donasjon til bryllupsreisen som gave. Det syntes foreldrene mine var en god ide så de dekker den. :-) Vi skal to uker til Malaysia. Jeg gleder meg så masse!!!
Annie78 Skrevet 3. april 2005 #12 Skrevet 3. april 2005 Vi ønsker oss og bryllupsreise i gave... Ellers har vi ikke planlagt noe. Vil gjerne prøve å få til en langhelg i det minste, helgen etter bryllupet...Skulle gjerne reist laaangt og masssssse! Men det var de pengene da... :-?
magnhild Skrevet 3. april 2005 #13 Skrevet 3. april 2005 Vi betaler alt selv, også bryllup, så dermed blir også bryllupsreisen dekket av oss. den kommer på ca 40.000,- men blir nok utrolig bra tror jeg!
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #14 Skrevet 3. april 2005 Ok.. Har alltid drømt om Venezia.. Men har hørt det lukter kloakk & det snart er oversvømt der.. Ikke lenger som det var? Jeg var i Venezia i juli 03 og synes ikke det luktet kloakk. Sjekk ut noen av øyene som ligger utenfor Venezia! Vil på det varmeste anbefale øya Lido di Venezia som ligger få minutter med båt/ferge fra Marcusplassen! Fergene går ofte både til og fra øya. Du har hotell i alle prisklasser der. Det er rent og pent der med god atmosfære. Men det beste med Lido er at den har en fantastisk badestrand på flere kilometer på den andre siden av øya som ikke vender mot Venezia (vender mot havet). Fra fergekaia på den ene siden av øya tar det bare ca. 10 min å gå til stranda på den andre siden. Dermed kan du kombinere både strandliv og kulturferie i ett! Jeg ble fridd til på Lido av min kjære og synes øya og Venezia er helt fantastisk!
Martha Stewart Skrevet 3. april 2005 #15 Skrevet 3. april 2005 Vi betaler bryllupsreisen selv. Vi regner ikke denne utgiften som en del av bryllupet. Samme her. Vet at vi skal til Paris + kjøre sørover i Frankrike, men har ikke bestilt noe ennå og vet derfor ikke hva de to ukene vil koste. Et godt budsjett alternativ kan være Toscana. Vi leier hus der i September for 4000 kr for en uke (stort hus med 3 soverom, trenger velikke det når man skal på bryllupsreise så da burde man kunne få noe billigere)... flybilletter har fi fått for 1500 kr tur-retur (vi flyr inn til Roma med SAS og ut fra Pisamed Norwegian)... Man kan jo eventuellt kombinere Toscana med andre områder i Italia evt franske rivieraen.... Ahh, Toscana kan anbefales på det varmeste - vi skal garantert tilbake dit! Der var jeg og min kjære på vår første ferie. Perfekte rammer for romantikk... Vi kombinerte med å dra til både den italienske og franske riviera.
Gjest Betty Boop Skrevet 4. april 2005 #16 Skrevet 4. april 2005 Vi har inkludert bryllupsreisen i vårt budsjett. Bryllupsreisen kommer på ca. 35 000. Budsjettet er... *sjekke sjekke* nå på ca. 140 000, inkl. alt utenom min forlovelsesring. Vi får 100 00 av foreldrene våre (50 000 fra hvert foreldrepar).
dyveke Skrevet 4. april 2005 #17 Skrevet 4. april 2005 Vi har ikke tid til noen bryllupsreise før tidligst utpå høsten (gifter oss i juni). Vi betaler den selvfølgelig selv og har ikke inkludert den i noe bryllupsbudsjett (i den grad vi har noe som ligner på et budsjett...)
Seterjenta Skrevet 4. april 2005 #18 Skrevet 4. april 2005 Vi skal dekke alt selv, både bryllup og tur. Turen kom på 38000,- + 'lommepenger'. Selve bryllupet har et budsjett på ca 80000,-
Gjest gjesta Skrevet 4. april 2005 #19 Skrevet 4. april 2005 Jeg var i Venezia i juli 03 og synes ikke det luktet kloakk. Sjekk ut noen av øyene som ligger utenfor Venezia! Vil på det varmeste anbefale øya Lido di Venezia som ligger få minutter med båt/ferge fra Marcusplassen! Fergene går ofte både til og fra øya. Du har hotell i alle prisklasser der. Det er rent og pent der med god atmosfære. Men det beste med Lido er at den har en fantastisk badestrand på flere kilometer på den andre siden av øya som ikke vender mot Venezia (vender mot havet). Fra fergekaia på den ene siden av øya tar det bare ca. 10 min å gå til stranda på den andre siden. Dermed kan du kombinere både strandliv og kulturferie i ett! Jeg ble fridd til på Lido av min kjære og synes øya og Venezia er helt fantastisk! Tuuusen takk for tips! Skal sjekke ut..
Gjest gjesta Skrevet 4. april 2005 #20 Skrevet 4. april 2005 Et godt budsjett alternativ kan være Toscana. Vi leier hus der i September for 4000 kr for en uke (stort hus med 3 soverom, trenger velikke det når man skal på bryllupsreise så da burde man kunne få noe billigere)... flybilletter har fi fått for 1500 kr tur-retur (vi flyr inn til Roma med SAS og ut fra Pisamed Norwegian)... Man kan jo eventuellt kombinere Toscana med andre områder i Italia evt franske rivieraen.... Skal sjekke det ut, takker!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå