Gjest Gjesta Skrevet 3. april 2005 #1 Skrevet 3. april 2005 SV vedtok på landsmøtet idag å gå inn for å utvide abortgrensa for selvbestemt abort til 16 uker. Dermed har de soleklart mistet min stemme. Hva mener du?
Kristin S Skrevet 3. april 2005 #2 Skrevet 3. april 2005 Hva er poenget med det?! Holder vel lenge med den regelen som allerede er..
Gjest Valhalla Skrevet 3. april 2005 #3 Skrevet 3. april 2005 Nå synes jeg de har vinglet mye. Men det er jo bare mer galskap fra partiet som vil melde oss ut av nato, ha 6 timers arbeidsdag etc. etc. etc.
Gjest Madam Felle Skrevet 3. april 2005 #4 Skrevet 3. april 2005 Der mistet de min stemme også :evil:
Gjest Gjesta Skrevet 3. april 2005 #5 Skrevet 3. april 2005 Hva er poenget med det?! Holder vel lenge med den regelen som allerede er.. Poenget er at de mener det allerede er 16 uker, bare at de vil ha bort den nemda man må søke til etter 12. uke. For øvrig tar jeg gjerne seks timers dag.
Gjest Valhalla Skrevet 3. april 2005 #6 Skrevet 3. april 2005 [ For øvrig tar jeg gjerne seks timers dag. Men hvem betaler? Det er vel nesten den største galskapen fra SV.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 3. april 2005 #7 Skrevet 3. april 2005 Men hvem betaler? Det er vel nesten den største galskapen fra SV. Sånn er det med populistiske partier .
Lassie Skrevet 3. april 2005 #10 Skrevet 3. april 2005 De mistet definitivt min stemme nå. Jeg har stemt på SV siden jeg fikk stemmerett, men nu synes jeg de går for langt. Abortgrense til 16 uker?? Det er altfor langt, har da sett UL bilder av flere som har vært i 16.uke - du ser faktisk veldig godt at det er en baby!! Jeg synes allerede uke 12 er litt for lenge, jeg!! Synd - synes vanligvis SV har mye glupt å si, men ikke denne gangen nei..
Gjest Gjesta Skrevet 3. april 2005 #11 Skrevet 3. april 2005 De mistet definitivt min stemme nå. Jeg har stemt på SV siden jeg fikk stemmerett' date=' men nu synes jeg de går for langt. Abortgrense til 16 uker?? Det er altfor langt, har da sett UL bilder av flere som har vært i 16.uke - du ser faktisk veldig godt at det er en baby!! [b']Jeg synes allerede uke 12 er litt for lenge, jeg!! Synd - synes vanligvis SV har mye glupt å si, men ikke denne gangen nei.. JEg er enig. Om du har så liten kontroll på egen kropp at du trenger åtte ni uker på å finne ut at du er gravid, kan du skylde deg sjøl. Absolutt max ti uker, helst åtte. Det er min mening. Og dessuten syns jeg det skal kvotebestemmes, har du hatt en får du ikke flere, med mindre særlige grunner taler for det.
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #12 Skrevet 3. april 2005 JEg er enig. Om du har så liten kontroll på egen kropp at du trenger åtte ni uker på å finne ut at du er gravid, kan du skylde deg sjøl. Absolutt max ti uker, helst åtte. Det er min mening. Og dessuten syns jeg det skal kvotebestemmes, har du hatt en får du ikke flere, med mindre særlige grunner taler for det. Hvilke partier stemmer dere på, da? KrF? SV ønsker bare å fjerne en nemd som så og si godtar samtlige søknader, men hvor du har en liten skjevhet med færre godkjenninger på sørlandet ( det er snakk om noen par tilfeller i året). De fleste andre partier vil jo ha det som i dag, og det betyr praktisk talt fortsatt aborter fram til uke 16.
Gjest Valhalla Skrevet 3. april 2005 #13 Skrevet 3. april 2005 Har noe med hvilket signal det gir. Det blir liksom ikke like stor sak av det lenger.
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #14 Skrevet 3. april 2005 Dersom abortgrensen økes til uke 16 så er veien kortere for å øke den til uke 18 osv. Derfor synes jeg at vi skal beholde den slik den er.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 3. april 2005 #15 Skrevet 3. april 2005 Hvilke partier stemmer dere på, da? KrF? SV ønsker bare å fjerne en nemd som så og si godtar samtlige søknader, men hvor du har en liten skjevhet med færre godkjenninger på sørlandet ( det er snakk om noen par tilfeller i året). De fleste andre partier vil jo ha det som i dag, og det betyr praktisk talt fortsatt aborter fram til uke 16. At man ikke følger opp lovverket, er ikke noen grunn til å ta den bort.
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #16 Skrevet 3. april 2005 Dersom abortgrensen økes til uke 16 så er veien kortere for å øke den til uke 18 osv. Derfor synes jeg at vi skal beholde den slik den er. Grensen er 16 i dag, bare at du må prate med noen leger først, hvis du tar aborten etter uke 12.
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #17 Skrevet 3. april 2005 At man ikke følger opp lovverket, er ikke noen grunn til å ta den bort. Mener du. Det mener ikke sv og andre. Ser ikke akkurat at dette er nok for å bestemme seg for et annet parti, da praksisen uansett blir den samme.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 3. april 2005 #18 Skrevet 3. april 2005 Går jo an å stramme inn praksisen. Ikke gi de så frie tøyler, f.eks.
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #19 Skrevet 3. april 2005 Går jo an å stramme inn praksisen. Ikke gi de så frie tøyler, f.eks. Det vil feks ikke sv, så derfor lurer jeg på hvilket parti stemmen da tilfaller ( til de som ikke lenger vil stemme på sv).
Gjest Anonymous Skrevet 3. april 2005 #20 Skrevet 3. april 2005 Grensen er 16 i dag, bare at du må prate med noen leger først, hvis du tar aborten etter uke 12. Nemlig, du må prate med noen leger først. Hvordan skal det bli da, 16 ukers fri abortgrense og etter det så må du prate med noen leger? Så utvider vi den igjen og setter fri abortgrense til uke 24?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå