Gå til innhold

Er ansatte i mindre stillingsprosent mere utsatt for å miste jobbene sine?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis vi tar for oss i utgangspunktet en mellomstor/stor bedrift.

Anonymkode: 2ccb2...555

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, siden man ofte ikke er like synlig eller er like viktig. Folk med "viktige" posisjoner eller en nøkkelrolle er som oftest ansatt i full tid, eller har en stor stillingsprosent i det minste. I noen bransjer fremstår man også som man ikke er så interessert/dedikert i jobben dersom man "bare" jobber deltid, og det kan tolkes sterkt negativt. 

Anonymkode: 9e241...d43

Skrevet

Ja. Lettere å fjerne deltidstimer enn et helt årsverk hvis det skal kuttes. Siden ansiennitet telles etter antall år i 100% stilling så vil jo de som jobber deltid ha mindre sammenlignet med de som startet samtidig i full stilling.

Anonymkode: 6ac02...fba

Skrevet

Ok skjønner. Men for min del så startet jeg å jobbe 20 % ved siden av studiene, det var kun det jeg fikk tilbud om, deretter fikk jeg tilbud om å øke til 60%. Så jeg har jo på en måte ikke fått tilbud om å jobbe 100 %, selv om jeg har gjort det et par ganger, men står 60 % i kontrakten. Jeg tror også at  det har kanskje en del å si med tanke på at siden jeg ikke jobber så mye, så vil jeg koste bedriften mindre! 

Anonymkode: 2ccb2...555

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...