Gå til innhold

Hva er babysafe?


tuji

Anbefalte innlegg

Stemmer det at det er ett eller annet som gjør at babyen ikke sparker av seg dyna, eller er det bare noe jeg innbiller meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Babysafe er det vi hos oss kalte "sovesekk" da ungene var små - en slags sovepose med glidelås framme og uten ermer. Noen babysafer er beregnet på å festes i sengebunnen, mens andre ikke er beregnet på dette. En fordel er uansett at barnet ikke fryser selv om dyna skulle falle av om natten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg var liten, hadde foreldrene mine en greie de kalte babysafe - det var seler som gikk rundt overkroppen min og videre rundt madrassen :o

Heldigvis husker jeg ikke å ha blitt spent fast i senga, selene ble nok bare brukt da jeg var helt liten, men det er vel unødvendig å si at jeg ikke syntes det hørtes ut som en god ide å bruke dem da jeg fikk baby :ler:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...