Gjest Gjesta Skrevet 23. mars 2005 #1 Skrevet 23. mars 2005 Nå er jeg irritert! To ganger den siste tiden har jeg kjøpt ei sånn økonomi-pakke med kyllingfilet fra Prior - og begge gangene har filetene vært halvfrosne/halvtinte. Er det lov? Jeg mener å selge varer som ferskt, selvom det vært fryst? For jeg har alltid hørt at det ikke er bra å fryse og tine kjøtt for så å fryse det enda en gang... Og det skjer jo med dette kjøttet da...for jeg har ikke tenkt til å spise alle filetene på en gang, må vite... K
Dagoberta Skrevet 23. mars 2005 #2 Skrevet 23. mars 2005 Det går sikkert bra å fryse en gang til, det har sikkert bare vært frosset en gang i butikken. Jeg jobbet på fiskefabrikk i min grønne ungdom (altså for etpar år siden..), der kom fisken gjerne frosset inn fra trålerne, ble tint, filetert, så frosset igjen. Deretter kunne den ofte tine og bli fryst ned enda en gang under frakt. Det er ufarlig å fryse varer to ganger, men jeg tror de putter sånne advarsler på frysevarene om ikke å fryse flere ganger nettopp på grunn av at det er vanskelig å vite hvor mange ganger de har vært frosset før de kommer hjem til folk. Når det gjelder reglene, synes jeg å huske at det var noe i nyhetene for en stund siden om butikker som fryser ferskvarer - de skulle visst pålegges å opplyse om at varen hadde vært frosset, men jeg vet ikke om pålegget er trådt i kraft.
Nella Skrevet 23. mars 2005 #3 Skrevet 23. mars 2005 Syns jeg ikke hørtes noe særlig ut og skjønner irritasjonen. Tror jeg ville skrivd en mail til Prior og forklart saken. Sånne steder pleier å svare på en ordentlig måte. Kan jo være butikken du har handlet på som tar en lettvint løsning også.... Hjelper deg lite med det du har kjøpt nå selvfølelig, men da er det jo en mulighet for at det skjer igjen og da er det greit å vite. Så det dagoberta skrev nå. Menybutikkene her i byen er ihvertfall flinke til å sette på klistremerket "dette produktet har vært dypfryst" eller noe lignende. Veldig greit syns jeg.
Gjest Embla s Skrevet 23. mars 2005 #4 Skrevet 23. mars 2005 To ganger har jeg kjøpt store pakninger med Prior kyllingfilet, som har STINKET når de ble åpnet (innenfor dato). Den første gangen pakket jeg det inn og leverte i butikken, den andre gikk det rett ut i søpla (orket ikke ta med stinkbomben i bilen...). Vet ikke hva det kom av, men lysten på kyllingfilet er borte for en god stund, dessverre..
Gjest piaf Skrevet 23. mars 2005 #5 Skrevet 23. mars 2005 Jeg har opplevd at fersk hel kylling fra Prior har vært halvfrossen i butikken. Da tok jeg kontakt med betjeningen, og det viste seg at det var temperaturen i kjøledisken som var satt for lavt (vanligvis er det jo motsatt... ) slik at kyllingen begynte å fryse. Jeg unnlot å kjøpe kyllingen. Ifølge det jeg da fikk opplyst, skal all kylling i gule pakker fra Prior skal være fersk - i betydningen ikke opptint frysevare. Det er mulig at maten ikke blir helsefarlig av å fryses ned igjen i rå tilstand etter å ha vært tint, men kvaliteten forringes. Og kjøper du fersk kylling får du da noe annet og dårligere enn det du har betalt for. Klag i butikken!
Gjest Gjesta Skrevet 23. mars 2005 #6 Skrevet 23. mars 2005 Takker for svar - vurderer å sende en mail til Prior for å få klarhet i det - og så kan jeg jo ta det opp med butikken. Ville bare forhøre meg om det bare er jeg som er "prippen"! K
Gjest Anonymous Skrevet 23. mars 2005 #7 Skrevet 23. mars 2005 Ville bare forhøre meg om det bare er jeg som er "prippen"! K Isåfall er vi ihvertfall to!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå