Gå til innhold

Hvorfor blir knekkebrødene mine så harde?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg synes hjemmebakte knekkebrød smaker så godt, og ville prøve å bake det selv også. Jeg ble tipset om denne oppskriften (se lenke) og har brukt den tre ganger nå. Hver gang opplever jeg det samme; knekkebrødene smaker godt, men blir så harde! Hva bør jeg prøve å gjøre annerledes? Steke kortere? Lavere temp? Steke lenger? Høyere temp? Lage dem tykkere? Lage dem tynnere?

Jeg har smakt knekkebrød bakt fra samme oppskrift hos den som tipset meg om oppskriften, og de var sprø uten å være knallharde. Noen som kan hjelpe?

Videoannonse
Annonse
Gjest Springfjær
Skrevet

Det der lurer jeg på å. Jeg elsker å bake alt mulig, og har egentlig gitt opp knekkebrød fordi jeg ikke finner ut av hvorfor mine blir så harde. 

Skrevet

 

Jeg ville prøvd å lage dem litt tynnere, og et kjempetips er å ha døren litt på gløtt det siste kvarteret av steketiden. Sett en stekespade/sleiv så den holder seg ca 2 cm åpen 😊

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...