Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fant en flott sofa på chilli.no  som jeg ville kjøpe , men de krever personnummeret mitt.  Så da avbrøt jeg det kjøpet , syns det var skummelt. 
Er dette vanlig ?  Noen som vet litt om slikt her ? 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke uvanlig å oppgi personnummer om man skal betale med faktura eller konto/avbetaling. De vil nok foreta en kredittsjekk.

Anonymkode: 69a4c...67a

  • Liker 1
Skrevet
8 minutter siden, Fjelltopp skrev:

Jeg fant en flott sofa på chilli.no  som jeg ville kjøpe , men de krever personnummeret mitt.  Så da avbrøt jeg det kjøpet , syns det var skummelt. 
Er dette vanlig ?  Noen som vet litt om slikt her ? 

Dersom du velger kredittkort, må du da også oppgi personnummer? 

Ved faktura er selger avhengig av/prosessen blir betydelig enklere med personnummeret ditt, dersom han må fremme sak for forliksrådet eller starte inkassoprosess, om du ikke betaler. Jeg vil tro det er forklaringen. 

På mange sider jeg har bestilit fra så kan jeg velge om jeg vil hoppe over fødselsnummer, men jeg betaler alltid med kredittkort ved nettkjøp. Da har jeg sikkerhet i kortet.

Anonymkode: 744f1...cc0

Skrevet
1 time siden, AnonymBruker skrev:

 

Selvfølgelig, det tenkte jeg ikke på . Jeg har alltid betalt direkte via bankkort, men sofaen må jeg betale i rater , så klikket på å betale over 3 mnd. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...