Gå til innhold

Tips til bruk av olivenolje


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg har fått meg en finere olivenolje fra olivenlunden, men jeg har aldri brukt noe særlig oljer, så jeg vet ikke helt hva jeg skal bruke den til. Hvordan bruker dere olivenolje? 

Anonymkode: f9250...465

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Finere olivenolje bruker jeg på salater og vaniljeis.

Anonymkode: 5e6b4...e15

  • Liker 1
Skrevet

Dyr/fin olje bruker vi stort sett på ferdig tilberedt mat. Som nevnt i salater, men det er også godt å risle litt olivenolje på toppen av kjøttsupper, forskjellige grønnsakssupper o.l. Risler også gjerne litt olje over ferdig stekt kjøtt. Mange pastaretter blir også bedre hvis man risler litt olje over etter man har tatt maten over på tallerkenen. 

 

Anonymkode: 5ab27...1fe

Skrevet

På caprese, og italienskinspirerte pizzaer. 

Anonymkode: 696ca...c4f

Skrevet

Vi har forskjellige oljer til forskjellig bruk. Extra virgin oliven olje brukes på feks salater, eller focaccia, mens den mindre fine brukes til baking og matlaging (steking). 

Anonymkode: abed9...b87

Skrevet

Salat, eggerøre, focaccia, på ristet brød eller bruchetta, i supper, på pastaretter, pizza, på stekte poteter/potetbåter, i bacalao

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...