Gå til innhold

Høystatus, lavstatus eller midt i mellom?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå tenker jeg først og fremst ikke status i samfunnet generelt, men status for DEG. Ikke relater det til høy eller lav lønn

Er disse høystatus, lavstatus eller midt i mellom for deg? 

-Fysioterapeut?

- Personlig trener?

- Butikksjef i motebutikk?

- NAV-veileder?

- Førskolelærer?

- Tømrer?

Anonymkode: f64b4...e94

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fysioterapeut vil jeg si litt midt imellom, resten lavstatus. 

Med unntak av kanskje tømrere, men det er vel ulikt hvordan de jobber og. 

Anonymkode: a2ad4...0d5

  • Liker 1
Skrevet

Lever du i England på 1800-tallet?

Anonymkode: 98fd0...5d5

  • Liker 4
Skrevet

Høl i hue å kalle noe av dette for lavstatus. Blir vel nok en tråd om degradering av ulike yrker. Sukk

  • Liker 2
Skrevet

I min verden har ingen yrker høyere status enn andre. 

Anonymkode: 98a83...81c

  • Liker 1
Skrevet

Hva er en lavstatusjobb? Tåpelig. 

Anonymkode: 3a9c7...83a

  • Liker 3
Skrevet

Alt er helt normalt, og midt imellom. 

Synes ikke det er lavstatus å ha en jobb. 

Anonymkode: e1307...b15

  • Liker 1
Skrevet

Alle er "midt i mellom", slik jeg ser det. 

Anonymkode: 64acb...47d

  • Liker 2
Skrevet

Helt ordinære jobber alle sammen

Anonymkode: 32305...efd

Skrevet

Alt du lister opp er helt ordinære jobber, men jeg ville helst vært sammen med en fysioterapeut. Utelukkende fordi de er gode på massasje :ler:

Anonymkode: 280e1...4ba

Skrevet

Finnes ikke lavstatusjobber! Man skal være glad man klarer å tjene til livets opphold, om det er som assistent i barnehagen eller om det er som pedagogisk leder. 

Noen passer til noen type jobber (jeg kunne for eksempel ikke vært tømrer, men hadde passa ypperlig som søppeltømmer) og noen til andre (jeg kunne ikke vært fysioterapeut, men NAV-veileder er jeg kvalifisert til å være). Alt handler om utgangspunkt i livet, interesser og andre tilfeldigheter. 

Anonymkode: c858b...e72

  • Liker 2
Skrevet

Helt menigsløst å bruke høy/lavstatus om ulike yrker. Det finnes ingen enkle jobber og for å kunne mestre og stå i en jobb over tid kreves det visse egenskaper og ferdigheter. At de som sitter å spiser snitter, hever gullkantede bonuser og flytter papier er så vanvittig mye smartere og mer verdige mennesker enn renholderen eller fabrikkarbeideren er en feilslutning. Skulle likt å se toppsjefen stå en måned med tungt monotont arbeid eller lafte tømmer i 12 minus grader. Da er nok ikke de så svære lenger heller. 

Anonymkode: aae78...884

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...