Gå til innhold

Fra kake til muffins


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en kjempegod sjokoladekakeoppskrift som jeg har lyst til å prøve å bake som muffins pga. å lettere kunne dele opp og porsjonere. Så begynte jeg å tenke på oppskriften. Kan jeg bruke samme oppskrift så lenge jeg justerer temperatur og steketid?

Anonymkode: 86fda...ace

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja. Samme oppskrift. Stek i ca 10 min på litt høyere temperatur, 200-225 grader. Men de må sikkert stå litt lenger. Følg med. 

Skrevet

Akkurat det jeg gjør :) verdens beste sjokoladekake, som opprinnelig er til rundform - men jeg lager både som formkake i brødform og som muffins, alt ettersom. Bare justerer stekinga, eneste forskjellen, sånn i tillegg til hva jeg tilsetter røra av sjokoladebiter, nøtter el.l

Anonymkode: 37cab...566

Skrevet

Jeg har gjort det andre veien - fra muffins til kake. Funket fint så lenge man passer på steketiden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...