Gå til innhold

Ting å gjøre i gdansk, sopot og gdynia området?


Anbefalte innlegg

Skal på tur til Polen snart. Noen som har erfaringer meg aktiviteter og evt arrangementer der i området gdansk, gdynia og sopot? 

Bra steder å spise f eks?   Kjøpesenter, butikker?   Kule aktiviteter? 

 

Anonymkode: 8fbc9...67b

Fortsetter under...

Westerplatte og andre verdenskrigmuseet hvis du liker historie. Ellers er det mange fine kirker. Maria-kirken var under restaurering sist jeg var der, men likevel bra å få med seg, ellers er jeg alltid imponert over Oliwakatedralen og orgelspillet der.

Mye boder i gamlebyen i Gdansk, så det er fint å se. Av kjøpesenter var ikke Madison så bra, men heller Manhattan eller Forum. 

Mat er mye bra overalt, anbefaler å prøve litt lokal øst-europeisk mat, som dumplings på Mandu f.eks.

Anonymkode: ce3f2...07e

Riviera kjøpesenter i Gdynia med 250 butikker er verdt et besøk. 

Scandic Hotell Gdansk ligger like ved hoved jernbane-stasjonen. Sentralt i forhold til reise til flyplass, Sopot, Gdynia osv. Også kort vei til gamlebyen. 

Anonymkode: a0910...deb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...